Linn kutsub KEH-i vaibale (5)

Foto: Raul Vinni

Foto: Raul Vinni

Hiljuti Saarte Hääles avalikuks tulnud Kuressaare Elamute Hoolduse (KEH) kehv majanduslik seis on pannud tegutsema ka Kuressaare linnajuhid.

Linnapea Madis Kallas (fotol) kinnitas, et kuna Kuressaare linnavalitsus soovib teemast saada rohkem selgust, kohtub abilinnapea Mart Mäeker Kuressaare Elamute Hoolduse inimestega järgmisel nädalal. “Täpne aeg on veel täpsustamisel,” lisas ta.

Saarte Hääl kirjutas läinud nädalal, et 2013. majandusaasta aruande järgi oli KEH-i arvel raha 18 231 eurot. Samal ajal olid remondifondi kohustused 325 650 eurot. 2014. aasta aruande järgi oli firmal detsembri lõpu seisuga raha aga 4500 eurot. Remondifondi kohustusi samas 325 293 eurot. Firma omakapital oli aasta lõpuks miinuses 198 229 euroga.

Sõltumatu vandeaudiitor Eva Veinberg tõi välja, et KEH on teinud kooskõlas äriühingu osanike otsusega tehinguid, mille tulemusena on nad kandnud kahjumit 2013. ja 2014. aastal kokku summas 675 700 eurot. Audiitorkontrolli käigus ei esitanud aga osanik audiitori sõnul kõnealuste tehingutega seotud selgitusi nende majanduslike põhjenduste kohta.

KEH-i juhatuse liige Veeve Pihelpuu on Saarte Häälele öelnud, et ettevõtte põhitegevus kahjumis ei ole ning alust “objektiivseks muretsemiseks” pole. Saarte Hääle täpsustavatele küsimustele on ettevõte lubanud vastuseid järgmisel esmaspäeval.

Pikal tänaval asuv KEH-i kontorihoone koos ligi 6000 m² suuruse kinnistuga kuulub eraisikule Toomas Toolile, kes on oma firmade võrgustiku kaudu Kuressaare Elamute Hoolduse omanik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 164 korda, sh täna 1)