“Hotell Eestis, mis peab kinni antud lubadustest”

Sellise pealkirjaga alustab Sarah Khan New York Times´is reisikirjeldust Muhu ja Saaremaa külastusest möödunud aastal. Kiidetud hotell aga asub Muhu saarel Pädastes.

Üle kogu maailma reisinud Khan tunnistab, et kuna saared asuvad Tallinnast kahe tunni autosõidu kaugusel, millele järgneb 30 minutit praamisõitu, siis ei ole turistil võimalik niisama lihtsalt nende kohtade otsa “komistada”.

Temagi sattus oma reisikaaslasega siiakanti vaid seepärast, et aastapäevad varem sattusid näppu pildid Pädaste mõisast, mis enam rahu ei andnud: “Peale pikka ja väsitavat tööpäeva võtad Google’i lahti ning vaatad rahustuseks uuesti pilte maalähedastest kõrgete lagedega tubadest ja vanaaegsetest vannidest.”

Balti riikidesse autoreisi plaanima asudes oli Muhu saar esimene sihtkoht, mis kindlalt paika sai. Autosõidu edenedes kasvas ka tema ootusärevus, mis ennast kohale jõudes kuhjaga ära tasus.

“Esimene pilk sissesõidutee otsast näha olevale hoonele andis tunnistust, et olin õigel teel. Kui olin jõudnud lähemale ja astusin kruusasele rajale, kust avanes pilk roosa kumaga mõisa peamajale, patsutasin endale mõttes tunnustavalt seljale,” kirjeldab Khan teda vallanud esimesi tundeid, nähes lõpuks oma silmaga hoonet, mis oli enne reisi muutunud justkui kinnisideeks.

“Mõisa väljanägemine on aukartustäratav ning erinev kõigest, mida olen varem näinud. See on austusväärsele ja uhke päritoluga kohale omaselt väärikas ning selle roosakas kuma, geomeetrilised katuseräästad ja uukaknad on täiesti mõistusevastaselt harmoonias,” kirjutas Sarah.

Kuigi ajakirjanik tunnistab, et kõigest mõisas pakutust oleks talle siin veedetud ajast piisanud, otsustas ta siiski külastada ka teisi Muhu vaatamisväärsusi ja samuti Saaremaad. Kokkuvõttes tõdeb kogenud reisiajakirjanik, et kuigi Saaremaal on Muhumaast kahtlemata rohkem põnevaid kohti, nagu meteoriidikraatrid, hajali asetsevad väikesed kõlavate nimedega külad ning võluv Kuressaare oma lossiga, siis päeva lõpuks igatses ta tagasi unisele Muhu saarele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 683 korda, sh täna 1)