Tennisekeskus sai head uued väljakud

RÕÕMUS AVAMINE: Kuressaare linnapea Madis Kallas ja klubi üks omanik Vjatšeslav Leedo linti lõikamas. Vanaisale oli abiks ka ka noor tenniseentusiast Keira Tuisk. Foto: Irina Mägi

RÕÕMUS AVAMINE: Kuressaare linnapea Madis Kallas ja klubi üks omanik Vjatšeslav Leedo linti lõikamas. Vanaisale oli abiks ka noor tenniseentusiast Keira Tuisk. Foto: Irina Mägi

Eile kell neli avati Kuressaare tennisekeskuses kolm uut väljakut. Uute väljakute valmimisest osa võtnud Mart Liigandi sõnul on uued väljakud kõige kaunimad Eestis.

“Alustasime uute väljakute ehitamisega mai lõpus ja oleme nüüd sellega enam-vähem ühele poole saanud. Nipet-näpet asju on veel jäänud, aga neid saab teha käigu pealt,” ütles OÜ Saare Tennisekeskus juhatuse liige Maire Leedo.

Ehitustööde eest hoolitses Sportman OÜ. “Selline ettevõtmine on raske, kuna tenniseklubid ehitamiseks vajalikku raha ikkagi ei teeni. Uute asjade ehitamiseks on vaja lihtsalt laenu võtta ja hiljem tasapisi tagasi maksta,” märkis Leedo.

Kuna kõik ei ole veel lõplikult valmis, ei osanud Leedo öelda, kui suureks väljakute ehitamise kulud osutuvad.

“Kõigepealt hakkasime asfaltplatsi auke puurima, et vesi ilusti ära jookseks. Neid tuli üle kahe tuhande. See oli päris kõva töö, võttis mitu nädalat,” selgitas Maire Leedo.

Tema sõnul on uute väljakute parim külg see, et pärast vihma kuivavad need kiiresti. “Vanade väljakutega oli nii, et kui ööl vastu reedet tuli vihma, siis pidime kolm päeva ootama, et neil mängida saaks. Uute väljakutega ei olnud aga mingit probleemi, sai juba reede hommikul mängima minna. Seega pikendavad uued väljakud ka välihooaega, kuna sügisesed vihmad ei takista enam väljakutel mängimist,” rääkis Leedo.

Uutel väljakutel on poorne, 4–5 sentimeetri paksune kõvakate, mis koosneb kokkusegatud telliskivipurust ja liimist. Tugeva kihi peal on peenike tellise- ja liivapuru segu.

“Eestis on neid väljakuid juba mitmeid rajatud ja tagasiside on ainult positiivne,” ütles Leedo. “Praeguseks on paigaldatud ka uued postid, aiad ja võrgud. Veel on vaja veidi foone paigaldada,” lisas ta.

Maire Leedo sõnul on foonid vajalikud just tuulekaitseks. “Meil on siin hirmus tuuline ja sellepärast pidime foonid tegema kolme meetri kõrgused. Need natuke ikka hoiavad tuult kinni. Tuulevaikuses ei ole ainult parem mängida, vaid väljakud püsivad ka paremini korras. Muidu puhub kõva tuul kogu liiva- ja tellisepuru väljakutelt minema,” selgitas ta.

Võistluste kohta ei osanud Maire Leedo veel midagi täpset öelda. “Praegu ei ole meil midagi kindlat kokku lepitud, aga samas on meil nii palju välisväljakuid, et võiks hakata korraldama ka mitmepäevaseid võistlusi jmt.” Ta lisas, et kindlasti toimub augusti alguses iga-aastane Angerjaturniir. “Siis on oodata palju rahvast, 200 meest ja 40–50 naist.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 729 korda, sh täna 1)