Muhu väina regatt jõudis Roomassaarde (FOTOD)

Foto: Irina Mägi

Foto: Irina Mägi

Pühapäeval alanud A. Le Coq’i 58. Muhu väina regatil osalevad jahid seilasid eile õhtul Roomassaarde, kust minnakse täna hommikul edasi Pärnusse.

Regatti alustas Tallinnas seitsmes võistlusgrupis umbes 670 purjetajat ja 114 alust, millest kolm jahti katkestas võistluse esimestel etappidel masti murdumise tõttu.

Muhu väina regati infojuht Piret Salmistu ütles Saarte Häälele, et esimesel kahel etapil olid tuuleolud üpris keerulised nende jaoks, kellel kogemust vähem. Näiteks teise etapi (Tallinn–Kärdla) jooksul tuli paljudel poole tee pealt suunduda puhkama Lohusalu või Paldiski sadamasse. Teise etapi katkestas kokku 16 jahti. Hiljem jõudsid nad siiski Kärdlasse ja jätkavad võistlust.

Saarlased võistlevad kõrgete kohtade eest mitmes võistlusklassis. Pärast kolmandat etappi oli alus Kadri (kapten Andres Haavel) võistlusklassis ORC III esimesel kohal. Saaremaa merispordi seltsi alustest olid teisel kohal oma klassis Mercurius (kapten Margus Tasa) ja Liliann (kapten Margus Beljakov). Jaak Jõgi juhitav Forte oli pärast kolmandat etappi oma klassis kolmas. Centaur (kapten Rain Riim) ja Katarina Jee (kapten Mart Tamm) olid vastavalt viiendal ja neljandal kohal. Lehe trükkimineku ajaks ei olnud neljanda etapi (Kuivastu–Roomassaare) tulemused veel selgunud. Eilsel etapil tuli jahtidel sõita tugevas vastutuules.

Marise noor kapten Mihkel Šesterikov rääkis Saarte Häälele, et tänavune regatt on seni olnud natuke raskem kui eelnevad. Kohe alguses oli pikk väsitav ööetapp ja ka tuuled on olnud tugevad. «Sõiduajaks kogunes Tallinna–Kärdla etapil 23 tundi,” lisas Šesterikov. Jaht Maris, mis tähistab sel aastal 30. sünnipäeva, oli pärast kolmandat etappi oma klassis kaheksandal kohal.

Muhu väina regatt on Piret Salmistu sõnul suurim Balti riikides korraldatav regatt, kui aluseks võtta osalejate arv. Lisaks kohalikele alustele võtavad Muhu väina regatist sel aastal osa üheksa jahti Venemaalt, viis Lätist, üks Leedust ja kolm Soomest. Parimad saavad auhinnaks klaasikunstnik Agnes Tormi valmistatud purjealust meenutava klaasist kujukese.

Töö Muhu regati toimumiseks on Salmistu sõnul kestnud terve aasta. Osa ettevalmistustöödest on ka sadamate kontrollimine. Lisaks purjetamisele on regati üks osa maa peal toimuv kultuuri- ja meelelahutusprogramm. Üleeile võtsid purjetajaid vastu Muhu taidlejad. Pidu rikkus küll veidi vihmane ilm, kuid nagu märkis Salmistu: “Ega purjetajad suhkrust ole!” Roomassaares peeti samuti pidu ja lisaks toimus regati raames Kuressaare kuursaalis “Kuurigruuv”.

Muhu väina regatt lõpeb 25. juulil Pärnus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 595 korda, sh täna 1)