Uime kannatused (15)

Hiljaaegu sai Kuressaare linn Uime-nimelise baari võrra rikkamaks. See osutus kohe üsnagi populaarseks ajaveetmise kohaks. Ilmselt oli siis täpselt selline paik linnast puudu. Paraku ei anna Uim naabritele rahu. Nood kurdavad, et ei saa magada ja et igale poole nurga taha urineeritakse. Mis siis ikkagi peale hakata?

Probleemi lahendamiseks on vaja mõista selle mitmetahulisust. Esimene murekoht on lärm, mida tekitavad öösel väljas pidutsevad noored, teine probleem ihuhädad. Väikesesse Uime ei ole seni kumbagi suudetud sisse suruda. Ikka tulevad need välja kollitama või vähemalt nii näevad seda naabrid.

Ihuhädade kergendamise probleem tekib kõikjal, kus serveeritakse jooke, aga WC-dest on puudus. Ehk pelutaksid paadunud väliurineerijaid mõned trahvid, mida politseinikel on õigus välja kirjutada? Lärmiga on aga nii, et ega seda naljalt kuhugi ära peida. Niisiis on tegemist põhimõttelise küsimusega: kas kesklinn on pigem elamurajoon või pigem koht, kus saavad vabalt tegutseda meelelahutusasutused.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 999 korda, sh täna 1)