Punane rakett käivitas otsingud merel

Neljapäeval, 16. juulil kell 1.09 anti merevalvekeskusele Saaremaa lähistel Vätta ja Allirahu vahel asuva jahi pardalt teada, et näha on punast hädaraketti Kõiguste ja Sandla majaka vahelisel alal.

Võimalikku hädasolijat asuti otsima piirivalvelaevaga ja Kuressaare merepäästepatrull läks merele kaatriga. Kell 1.25 jõudis häirekeskuse vahendusel teade merevalvekeskusse inimeselt Turja sadamast, kes nägi punaseid rakette Kõiguste lahes.

Kuressaare merepäästepatrull otsis kaatriga ja kaldalt Kõiguste lahe läbi, kuid midagi ei leitud. Piirivalvelaevaga vaadati üle Kõiguste lahest välja jääv ala Kübassaare majaka kandist kuni Väikse väinani. “Kedagi merelt ei leitud ja kell 6.42 otsingud lõpetati,” ütles politsei pressiesindaja Kaja Grak, meenutades inimestele, et punast värvi raketid, lastuna veekogult või veekogu vahetust lähedusest, on  rahvusvaheline  märguanne hädaolukorrast.

“Punane langevarjuga rakett lendab 300 meetri kõrgusele, selle nähtavuskaugus on kuni 40 kilomeetrit ja  rakett põleb  40 sekundit – seega on rakett pika aja jooksul päris kaugele nähtav ja annab teada, et keegi vajab abi. Sellise raketi kasutamine muuks otstarbeks kui hädasignaaliks on  territoriaal- ja sisemerega ning Peipsi järve, Lämmijärve ja Pihkva järvega külgnevates valdades keelatud,” rõhutas Grak.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 307 korda, sh täna 1)