Lossipäevadel 6000 külalist

VIIES VÕIT: Lossipäevade rüütliturniiri võitis juba 5. korda Jaagup Kallas. Foto: Tõnu Veldre

VIIES VÕIT: Lossipäevade rüütliturniiri võitis juba 5. korda Jaagup Kallas. Foto: Tõnu Veldre

Saaremaa muuseumi kultuurharidustöö osakonna juhataja Anna-Liisa Õispuu kinnitusel külastas kolmel päeval üritust kokku umbes kuus tuhat inimest.

“Tegemist on ilmse rekordiga. Laupäeval, kui sissepääs oli tasuline, oli külastajaid pea 4000,” kinnitas Õispuu ja tänas ilmataati, sest ilm oli imeilus.

Varem lossipäevadel külastaja rollis olnud Õispuul olid korraldajana ürituse suhtes vaid positiivsed muljed. “Need olid kolm väga erilist päeva. Kõik erinevad esinejad mahtusid sõbralikult lossihoovi ära ja kuna ööbiti telkides, siis käis siin melu ööpäevaringselt,” kinnitas ta.

Lossipäevade rüütliturniiri võitnud Jaagup Kallas tunnistas, et varem oli võitmine natuke lihtsam. “Täna oli enne viimast ala kolm esimest ühe punktiste vahedega ja võimalus võita oli kõigil,” leidis viiendat korda lossipäevade turniiri võitnud Kallas.

Tema võidus on suur osa ka hobusel. “Ta ei tohi midagi karta, vaenlasele tuleb peale joosta, mitte eemale,” kiitis ta oma 20-aastast sõjaratsut Etapp.

Turniiri vaheaegadel, et hobused ja mehed saaksid hinge tõmmata, esinesid ajastupärases riietuses tantsijad meilt ja mujalt. Lisaks näitasid oma vehklemisoskust rüütlid Poolast. Lossihoovis kaubeldi käsitööga, esinesid lossimuusikud,
lasteõues said nooremad külastajad mõõtu võtta keskaegsetes osavusmängudes. Puudu ei olnud ka ajaloohõngulistest toitudest ja koduõllest.

Rüütliturniirile järgnes niinimetatud “Preobraženski polgu” lahing, millega etendati 1710. aastal vene vägede rünnakut rootslaste käes oleva kindluse vallutamiseks.

Pühapäeval etendati lossihoovis aga Saaremaa sõjavara seltsi poolt kohale meelitatud 13. sõjaajaloo klubi liikmete poolt improviseeritud Esimese maailmasõja lahing.

Lossipäevad lõpetas kapiitlisaalis oikumeeniline jumalateenistus “800 aastat Maarjamaad”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 493 korda, sh täna 1)