Selget pead ja kainet mõistust

Sel nädalavahetusel lüüakse ilmselt Saaremaa selle aasta suveürituste rekord. Ühel ajal tegutsevad saarel sportlased ja rannapeolised, raudrüütlid ja kalurid, pauguvad püssid ja põrisevad vanad mootorrattad.

Ilmselt jagub kõikidele üritustele ka publikut. Kuid ühest kohast teise liikudes peaks varuma aega. Igaks juhuks meenutaks, et autorooli ei tohi istuda siis, kui mõnel üritusel õlut või muid alkohoolseid jooke on maitstud. Joomasena ei maksa ka vette ronida. Ning autoga sõites tuleb järgida kehtestatud kiirusepiiranguid. Õhtusel ajal tasuks meeles pidada, et leidub ka saarlasi, kes varakult magama lähevad. Seega ei maksa väga palju lärmata. Keelatud pole aga võistlejatele kaasa elamine ja esinejatele plaksutamine.

Kogu selle rahvamassi ohjeldamiseks tuuakse saarele lisaks politseijõude mandrilt. Juba on kohal aukartustäratav hulk teenistuskoeri. Kuid loodetavasti ei lähe neid vaja, sest käitutakse seaduskuulekalt.

Kauplused on kinnitanud, et nemad on valmis. Varutud on kaupa ja tööle kutsutud lisakäsi. Viimaseks katsumuseks saab olema pühapäeva pärastlõuna, kui kokku tulnud seltskond lahkuma hakkab. Siis võib Kuivastus tekkida järjekord. Kuid need, kellel puhkus, võivad ju siia kauemaks jääda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 175 korda, sh täna 1)