Onude peopaik sai valmis (4)

ESIMENE PULM: Täna peavad bändiliikmete tuttavad Taavi Kõrge ja Evelin Kõrva (fotol koos tütre Kelly Eliisiga) Kultuurilaos pulmi, mis on hoone kõige esimene üritus. Foto: Irina Mägi

ESIMENE PULM: Täna peavad bändiliikmete tuttavad Taavi Kõrge ja Evelin Kõrva (fotol koos tütre Kelly Eliisiga) Kultuurilaos pulmi, mis on hoone kõige esimene üritus. Foto: Irina Mägi

Orissaares Illiku laiul saab ristsed ansambli Onud vastvalminud peokeskus Kultuuriladu, kus täna peetakse esimene pidu, Taavi ja Evelini pulm.

“Oleme käinud väga paljudel üritustel esinemas ja nii tekkiski kunagi mõte, et hakkaks tegema oma peokohta, arvestades kõiki aastate jooksul saadud kogemusi,” ütles Onudes basskitarri mängiv raadio Kadi muusikatoimetuse juht Ahto Nellis.

Nellise sõnul otsustati Orissaare kasuks, kuna tegemist on kohaga, kus ansambel alguse sai. “Lisaks on Illiku laiul kaunis ja omanäoline loodus, mille potentsiaali saab ära kasutada,” seletas ta.

Nellise sõnul vajab maja veel lihvimist ja nokitsemist, aga on praeguseks sätitud juba sellisesse valmidusse, et pidu saab pidama hakata.

“Me oleme asja hästi lahtiseks jätnud. Nimi Kultuuriladu võib ju tähendada mida iganes. Meie juures võib pidada igasuguseid üritusi – kontserte, etendusi, pulmi ja muid pidusid. Lisaks ilmestab seda kõike suurtest akendest avanev hingemattev merevaade,” räägib Nellis.

Varem Lehmakommionude nime all tuntud ansambel Onud saab tänavu novembrikuus 24- aastaseks. Ansambli liikmed on Ahto Nellis, Jüri Lamp, Kalev Saar, Koit Kelder ja Martti Nõu.

Maja ehitamine oli Onudele esmakordne kogemus. “Me oleme ikkagi bänd. Bändi tegemisega ei pea pingutama, sest kõik teavad oma rolli ja kohta. Maja ehitamine on aga midagi uut. Kõike kulus liiga palju, aega ja raha. Kõike! Ja edaspidi kulub ka liiga palju,” rääkis Nellis naerdes.

“Minu arust sobib sinna selline peokeskus. Seal on vaade merele ja pidutseda võib julgelt, sest seal ümber ei ela kedagi,” kiitis Orissaare vallavanem Vello Runthal. “Kõik Orissaare inimesed, kellega ma olen rääkinud, ütlevad, et tegemist on väärt ettevõtmisega. Enne oli maja lagunenud ja vana, tore ju, et tekib selline koht,” räägib Runthal.

Vallavanema sõnul on tulevaste pidudega Orissaarde oodata külalisi ka mujalt, kes annavad kohalikele toitlustajatele ja meelelahutusasutustele tööd ning elavdavad majandust.


KULTUURILADU

Maja ehitus sai alguse 2012. aastal ja selle projekteeris OÜ Geosnap, ehitaja oli Rengo OÜ.
Toetust peokeskuse ehitamiseks said Onud põllumajanduse registrite ja informatsiooni Ametist (PRIA) Maaelu mitmekesistamise meetme raames summas 100 000 eurot.
Paekivist välisvoodriga ja suurte akendega maja seisab täiesti mere ääres. Hoone kogupind on ligikaudu 350 m² ja saal 230 m².

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 4 692 korda, sh täna 1)