Kergejõustikutreener Virge Treiel: töö kehaga on sama oluline kui peaga

VIRGE TREIEL: mul on maailma kõige parem töö. Tõsi, ka parimast tööst väsib ja sellepärast panengi pool tööd maha. Foto: Raul Vinni

VIRGE TREIEL: mul on maailma kõige parem töö. Tõsi, ka parimast tööst väsib ja sellepärast panengi pool tööd maha. Foto: Raul Vinni

“Kehalise kasvatuseta läbi ei saa – see on koolis vaata et kõige olulisem õppeaine,” leiab kergejõustikutreener Virge Treiel.

Tänavune juuni ja juuli on kergejõustikutreener Virge Treieli (47) jaoks olnud sündmusterohke aeg. Tema õpilane Mariliis Remmel võitis tänavu noorte võistlussarja TV 10 Olümpiastarti. Vanem tütar Linda Treiel esindas Euroopa mitmevõistluse superliigal Prantsusmaal Aubagnes Eesti koondist ja saavutas seal hea võistkondliku 3. koha. Noorem tütar Teele Treiel võistles edukalt Saarte mängudel Jerseyl, tuues sealt kuldmedali kõrgushüppes ja hõbemedali kuulitõukes.

Poeg Johannes aga täitis Balti noorte mitmevõistluse matšil A-klassis maailmameistrivõistluste normi.

Virge enda jaoks sai läbi üks pikk etapp – aastaid Saaremaa ühisgümnaasiumis kergejõustikutreenerina töötanud Treiel pani ameti maha ning jätkab täiskohaga hoopis Saaremaa spordikoolis.

Virge Treiel, tänavune TV 10 Olümpiastarti oli teie kui treeneri jaoks äärmiselt edukas.

Jah, mu kolm õpilast olid seal väga tublid: Mariliis Remmel võitis esikoha, Gendra Allikmaa sai neljanda ja Carmen Electra Pirn viienda koha. Olen neid tüdrukuid juhendanud sellest ajast alates, kui nad vist teises klassis käisid, nüüd kevadel lõpetasid nad SÜGis seitsmenda klassi.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 521 korda, sh täna 1)