Limonaad Öun jõudis lettidele (16)

ESIMESED PUDELID: Öun Drinksi limonaadi esimene partii sai valmis. Uusi tooteid demonstreerivad  Juhan Kanemägi ja Kristiina Pandre. Foto: Gunnar Siiner

ESIMESED PUDELID: Öun Drinksi limonaadi esimene partii sai valmis. Uusi tooteid demonstreerivad  Juhan Kanemägi ja Kristiina Pandre. Foto: Gunnar Siiner

Leisi vallas Karja külas tegutsev firma Öun Drinks OÜ limonaaditehas jõudis esimese toodanguni.

Firma üks osanik Kristiina Pandre ütles, et turule otsustati tulla korraga kahe erineva limonaadiga. Peale õunalimonaadi on saadaval ka rabarberi-õuna kihisev jook.

Teine osanik Juhan Kanemägi selgitas, et Öun tundus tegijatele tabav nimetus, sest propageeritakse ennekõike eestimaist ja tulevikus ka saaremaist õuna. Kõik Öun Drinks tooted sisaldavad alati õunamahla. Uute maitsete tarvis lisatakse uusi kohalikke marjamahlasid. Rabarber lisati seetõttu, et see tegijatele meeldis.

“Me tahaks teha ikka neid tooteid, mis meile endale meeldivad,” sõnas Pandre.

Esialgu kasutatakse limonaadi tegemiseks Viljandimaal Pollis toodetud õunamahla. Rabarber tuleb aga Tartumaalt, kus on Skandinaaviamaade suurim rabarberipõld.

“Sel aastal tahaksime ise mahla pressida juba saaremaisest õunast. Kokkulepe on meil Tornimäel hiljuti taastatud, 1946. aastal rajatud õunaaiaga,” ütles Pandre. Seega oma õunaaia peale nad veel ei mõtle.

“Samas kutsuks saarlasi üles hea õunasaagi korral meie kokkuostja kaudu meile õunu tooma. Mahla tegemiseks kasutatakse nagunii segaõunu. Seega on ainukeseks tingimuseks, et õunad ei oleks riknenud,” rõhutas Pandre. Vaid pudelid tulevad välismaalt, sest Järvakandis enam värvilist klaasi ei toodeta. Toode sisaldab ka suhkrut, kuid seda vaid maitse pärast.

Seni on Leisi limonaadi müüki võtnud Saaremaa tarbijate ühistu, samuti Saaremaa hotellid ja restoranid. Suurtest poodidest on limonaad müügil Tallinna kaubamaja Toidumaailmas. Läbirääkimised käivad mitmete suurte kettidega, kuid see kõik võtab aega.

Tagasiside on seni olnud hea. “Minu tuttavate arvamused jagunevad umbes pooleks. Osadele meeldib ainult õun ja teistele õun koos rabarberiga,” kinnitas Pandre.

Limonaadi suhteliselt kõrge hinna kohta arvas Juhan Kanemägi, et käsitöötootel peabki soliidne hind olema. “See on lihtsalt nii hea. Pool sellest on naturaalne mahl,” kiitis ta uudistoodet. Poeletil maksab uus limonaad 1,79 – 1,99 eurot pluss pant.

Ühe villimisega valmib 8000 pudelit ja aega kulub selleks 16 tundi.

Lisaks limonaadi tootmisele katsetatakse edaspidi ka siidri tootmisega, kuid Kanemägi kinnitab, et see tuleb siis alkoholiga. “Võib olla järgmiseks kevadeks tuleme ka siidriga välja, kuid selleks on vaja taotleda lisaks erinevaid lubasid.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 049 korda, sh täna 1)