Kaunis kodu võtab energia päikeselt (1)

TÄNAPÄEVANE IDÜLL: Mäe Talu peremees Mati hoiab päikesepaneelide ümber lambaid. Foto: Irina Mägi

TÄNAPÄEVANE IDÜLL: Mäe Talu peremees Mati hoiab päikesepaneelide ümber lambaid. Foto: Irina Mägi

Tänavune Kauni kodu konkurss on eriline, kuna kolme asemel esitatakse Saaremaalt presidendile hindamiseks neli objekti.

Sel aastal esitati valdade poolt maakonnakomisjonile 17 kaunist kodu, mille hulgast valiti president Toomas Hendrik Ilvesele hindamiseks välja kolm kõige kaunimat. Need on Otsa talu rohtaed Muhu vallast, Soela sadam Leisi vallast ja Tiisu loopealne Pihtla vallast.

Erandkorras saadetakse presidendile hindamiseks ka Pihtla külas asuv Mäe talu, mis sai selle aasta Eesti energiasäästlikuma eramu auhinna.

Maakonnakomisjoni liikme Reet Viira sõnul on Mäe tallu paigaldatud päikesepaneelid ja maasoojuspump, mille abil on talu omanik Mati Mägi saavutanud märkimisväärselt suure rahalise võidu.

“Tavaliselt unustatakse tehniliste lahenduste kõrval ära loodus ja ilu, aga Mäe talus on tehtud nii, nagu seda tehnikat seal ei olekski,” räägib maakonnakomisjoni liige Leo Filippov.

Talu peremehe Mati Mägi sõnul ei ole tal enam muret elektriarvetega. Suviste ilmadega päikesepaneelidest saadud energia, mida ise ära ei kasuta, müüb Mägi võrku tagasi.

Talu ehitamise ja elektrimajandusega aitas Mati Mägit suuresti poeg Raul ning peremehe sõnul oli tema pigem kritiseerija ja nõuandja rollis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 292 korda, sh täna 1)