Mootorratturid sattusid Saaremaa teedel mäkrade otsa (17)

Foto: politsei

Foto: Politsei

Saaremaal juhtus nädalavahetusel kaks liiklusõnnetust, milles üheks osaliseks mäger, teiseks mootorrattur.

Laupäeval kell 21.55 teatati liiklusõnnetusest Upa-Leisi mnt 1. kilomeetril, kus 37-aastase Mareki juhitud mootorrattale Honda jooksis ootamatult sõiduteele ette mäger. Kokkupõrke tulemusena paiskus mootorratas teel külili ja edasi teelt välja heinamaale. Mootorrattur toimetati Kuressaare haiglasse kontrolli.

“Õnnetusse sattus politseiametnik Põhja prefektuurist, kes täitis Saaremaal tööülesandeid,” ütles politsei pressiesindaja Kaja Grak, kelle sõnul oli tegemist kogenud motopolitseinikuga. “Ta omas vastava kategooria mootorsõiduki juhtimise õigust ja kasutas nõuetekohaselt turvavarustust,” lisas ta.

Hukkunud mäger vedeles aga veel eilegi maanteekraavis.

Reede hilisõhtul kell 22.48 toimus liiklusõnnetus Lääne-Saare vallas Kuressaare–Võhma–Panga 20. kilomeetril, kus 40-aastase Tiina juhitud mootorrattale Suzuki jooksis ootamatult ette mäger. Mägrale otsasõidu tagajärjel mootorratas kukkus. Mootorratta juht  ja kaassõitja, 13-aastane poiss toimetati Kuressaare haiglasse.

Saarte jahimeeste seltsi tegevjuht Ive Kuningas oletas, et õnnetuste põhjuseks on ennekõike suveajale omaselt tihenenud liiklus Saaremaal.

“Ei oska muud pakkuda, kui et liiklust on lihtsalt rohkem. Pealegi on käes see aeg, kui noorloomad on iseseisvumas ja seega on suurem tõenäosus neid kohata ka teedel,” arvas ta.

Täpsustatud: Lääne politseiprefektuuri pressiesindaja Kaja Grak teatas, et pühapäeva varahommikul Mändjalas motopolitseiniku ja mägra kokkupõrget ei toimunud. 

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 544 korda, sh täna 1)