Mati Mäetalu: Saarte mängud läksid korda

Jerseyl toimunud Saarte mängudel võitsid Saaremaa sportlased kokku 7 kuld-, 9 hõbe- ja 3 pronksmedalit, kusjuuures kriteeriumisõidu medalite saatus on veel lahtine.

“Julgen öelda, et olid igati kordaläinud Saarte mängud ja saarlastele kindlasti ka edukad,” rääkis Saaremaa delegatsiooni juht Mati Mäetalu. “Oli väga nappe neljandaid kohti ja nappe esikohast ilmajäämisi, kuid tõrvatilgaks on jalgrattasõidus toimunu.”

Mäetalu sõnul oli saarlaste jaoks kõige ägedam viimane päev, kui võrk- ja korvpallifinaalid toimusid ühe katuse all ning samal ajal. Saaremaa fännidel tuli niisiis käia kahe saali vahet ja aktiivselt kaasa elada.

“Majutusega oli kõik korras, kogu delegatsioon oli sisuliselt ühes hotellis, toimusid õhtused koosolekud, mis tugevdas õlg-õla tunnet,“ lausus ta.

Mati Mäetalu jääb rahule ka delegatsiooni sportlike tulemustega, sest kui keskmiselt on Saarte mängudelt võidetud ikka 16-17 medalit, siis nii läks ka tänavu.

“Kui me võtame siia hüpoteetiliselt juurde veel ka jalgrattasõidu, kus oleks võinud olla veel üks individuaalne ja võistkondlik medal, siis oleksime ületanud 20 piiri,“ rääkis Mäetalu, lisades, et üldkokkuvõttes saavutatud kaheksas koht on kõva sõna.

“Üllatus oli minu jaoks Meelis Saare kuldmedal laskmises ja kindlasti ka teiste jaoks see, et suutsime Bermuda korvpallifinaalis 11 punktiga alistada. See, mis nägu Bermuda mehed olid autasustamisel, kõneleb enda eest. Minu andmetel olid järgmiseks päevaks neil kinni pandud üks bassein, et tähistada oma neljandat korvpallikulda, kuid paraku jäi see neil seekord tähistamata.”

Kriteeriumisõidu kohta esitas Saaremaa ametliku protesti, kuna sõidus ei jälgitud Rahvusvahelise Jalgrattaspordi Föderatsiooni reegleid, mis kehtivad kriteeriumisõidu kohta ja et meeskondlik tulemus kuulutati välja enne, kui oli selge individuaalne paremusjärjestus.

“Tänase päeva seis on selline, et individuaalset paremusjärjestust ei ole ikka veel ja on teada vaid esikolmik. Ülejäänud nn protokollis on startlist suvalises järjekorras,” rääkis Mati Mäetalu.

“Meil on olemas väga kvaliteetne video, mida on mitmeid kordi edasi-tagasi keritud, nii aegluubis kui tavakiirusel üle vaadatud ja me oleme täiesti veendunud, et võistkondlikult kuulub meile hõbemedal. Nii et ka see pronksmedal, millele meie mehed autasustamisel järele ei läinud, on vale.”

2017. aastal toimuvad Saarte mängud meie naabersaarel Gotlandil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 253 korda, sh täna 1)