Kutsikas Aadu kasvab loomasõbralikus peres (3)

leitud kutsaJuuni keskel Kaarma kalmistult leitud kutsikas sai endale uue kodu Pähklas, nimeks Aadu ning seltsiks teise koera, kassid ja tuhkru.

Pärast hoiukodus veedetud nädalaid on kutsikal möödunud reedest uus päris kodu Lääne-Saare vallas Pähkla külas.

MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu juhatuse liikme Elina Roosi sõnul oli kutsikal mitu soovijat. Rando Rang valiti neist välja seetõttu, et mees helistas korduvalt, tundis koerakese käekäigu vastu huvi ja tahtis kutsikat väga endale. Rangi kasuks rääkis ka see, et mees otsis üles koera õige peremehe ja käis temaga rääkimas.

Rando Rangi sõnul nägi ta kutsikat samal päeval, kui see õhtul Kaarma kalmistult leiti. “Kutsikas käis meil töö juures (Rando Rang töötab põllumajandusühistus Seeder Agri – toim) tuterdamas, tuli mu sülle ja pesi mu kõrvatagused puhtaks,” ütles Rang. “Rääkisime töö juures teistega, et kui ta peaks siia jääma, võtan ta endale.”

Sellest, et kutsikas Kaarma kalmistult leiti, kuulis Rang Kadi raadiost. Seepeale helistas mees lemmikloomade turvakodusse ja pakkus end koerakese uueks peremeheks.

Kui Rang kutsika endise omaniku üles otsis, väitis too, et kutsikas olevat kodust ära jooksnud. “Ta ütles, et ei lähe koerale sellepärast varjupaika järele, et ei taha riielda saada, et tema närvid lähevad läbi,” vahendas Rang mehe juttu. Kutsikat endine omanik tagasi ei tahtnud, selgitades, et loom oligi mõelnud äraandmiseks. “Kui pakkusin, et läheme koos varjupaika ja kui sa koera ei taha, anna ta pärast mulle, siis ta keeldus.”

Lemmikloomade turvakodus hüüti kalmistult leitud kutsikat Pitsuks, ent uues kodus sai koerake uue nime.

“Kui mulle teatati, et saan koera endale, mõtlesin traktoriroolis päev läbi, mis talle nimeks panna ja mõtlesingi välja – Aadu!” rääkis Rang.

Mehe sõnul seltsib elava loomuga ja sõbralik Aadu Rangi peres kõigiga – kes teda ainult sügada viitsib. Eriti õnnelik uue semu üle on väike perepoeg, viieaastaseks saav Brandon.

Peremehe kinnitusel saab Aadu suurepäraselt läbi pere teise, kuueaastase koeraga, kes kutsika kohe omaks võttis. Ka kolm kassi on uustulnukaga juba harjunud.

Pere peab lemmikloomana ka tuhkrut, ent seni pole Aadut temaga veel kokku lastud. “Kuna tuhkur saab vanema koeraga hästi läbi, usun, et hakkab saama ka kutsikaga,” lausus Rang.

Kuna Aadu uus pere elab maal oma majas, on kutsikal liikumisruumi palju. “Ta saab joosta nii palju kui tahab, aga üksi me teda kuhugi minna siiski ei lase” kinnitas Rang.

Elina Roosi sõnul peaks umbes neljakuuse kutsika vaktsineerimis- ja kiipimis- ning ülalpidamiskulud katma koera endine omanik. “Kuna loomal oli enne turvakodusse sattumist omanik olemas, siis Lääne-Saare vald neid kulusid ei kata,” tõdes Roos. Tema andmeil on ainuüksi koera hoiukulu kahe nädala eest ligi 55 eurot. Seni pole turvakodu kutsika endise omanikuga aga kontakti saanud.

Praegu ootavad uut omanikku kaks umbes kümneaastast, Mukiks kutsutavat koera. Ühel koertest suri perenaine, teisel peremees. “Mõlemad on terved ja krapsakad koerad ja tahaksid uut võimalust,” ütles Elina Roos.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 149 korda, sh täna 1)