VIDEO JA FOTOD: Mehed valitsevad jätkuvalt Saarte mängude võrkpalli

Saaremaa võrkpallimeeskond tegi Saarte mängudel Jerseyl seda, mida nad on viimastel mängudel juba harjunud tegema. Kõik vastased alistati kindlalt ja finaalis Fääri saartele suurt võimalust ei antud.

„Ma ei olnud nii kindel, et võit tuleb ära,“ rääkis treener Asko Esna. „Tegime esimese mänguga võrreldes ka väikesed korrektuurid ning lisaks olid meil juures veel rannapoisid Siim Põlluäär ja Helar Jalg. Igal mehel oli sellega väike kindlus seljataga, et kui midagi juhtub ei jää vähemalt finaal mängimata, kuna mehi ei jagu.“

Kaks esimest geimi võideti 25:21 ja 25:16. „Püüdsime serviga natuke rohkem suruda, kuid esimeses geimis said nad päris hästi vastu. Siis panime teravamaks ja vahe tuli sisse,“ selgitas Asko Esna, lisades, et ka blokiga ta väga rahule ei jäänud.

Kolmandas geimis jäädi aga kaotusseisu 13:16 ja Asko Esna oli sunnitud tooma väljakule Siim Põlluääre. Mäng paranes, saarlased tegid 7:0 vahespurdi ja võitsid geimi 25:22 ning kogu mängu 3:0.

“Villu Vahteril ei olnud täna kõige parem päev,“ märkis Asko Esna, lisades, et õnneks oli Siim Põlluäär võtta ja ta sai ka mõned pallid lüüa ning asi oli otsustatud.

Esmakordselt Saarte mängudel osalenud Asko Esna hinnagul on võistlustel üliäge atmosfäär, kus kõik on suured sõbrad ja õhkkond on vinge. „Sportlik tase on selline, et meie esiliiga satsid peksasid siin kõiki, aga samas on turniir omamoodi pingeline.“

Turniiri debütant Cris-Karlis Lepp tunnistas, et emotsioonid on vägevad. „Sellisel suurel võistlusel ja kohe kuldmedal, see on väga hea tunne,“ lausus võistkonna noorim.

Fotod Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 753 korda, sh täna 1)