VIDEO JA FOTOD: Korvpallurid võtsid kauaoodatud kuldmedalid

TEHTUD: Mario Paiste andis suure panuse saarlaste võitu. Foto Raul Vinni

TEHTUD: Mario Paiste andis suure panuse saarlaste võitu. Foto Raul Vinni

16 aastat Saarte mängude korvpallikulla poole rühkinud saarlased jõudsid lõpuks sihile, kui Jersey võistluste finaalis alistati senine valitseja Bermuda 80:69.

Saaremaa koondise treener Marko Ool tunnistas, et kogu võistkonnale ja talle isiklikult on see väga tähtis võit, mida on püütud aastast 1999. „Võistkond oli terve turniir väga super, igaüks teadis, mis ta roll on ja see tõi ka edu. Me ei kaotanud kordagi pead, vaid hoidsime enda mängust ja taktikast kinni,“ rääkis treener.

Saarlased võitsid esimese veerandaja 21:17, kuid lasid siis vastased ette 31:23 ja kaotasid poolaja 31:33. Seejärel võeti juba mänguohjad enda kätte, mängiti sisse väike edu ja otsustavat veerandit alustati 50:45 eduseisul.

„Tuleb tunnistada, et me domineerisime seda mängu, kogu aeg oli paar punkti edu ja suutsime seda hoida,“ rääkis Marko Ool. „Oli teada, et nad mängivad agressiivset kaitset ja mängus ei tule väga suurt skoori. Ütlesin meestel mängu alguses, et ei tasu lasta end nende kaitsest heidutada ja poisid võtsid sellest ilusti kinni. Kui mees väga otsa tuli, tehti läbimurre, sealt tulid vead ja Bermuda muutus ebakindlaks. Meie surusime oma peale.“

Saaremaa juhtis viis minutit enne lõppu 60:55, kui meeskonna liider Mario Paiste sai viienda vea ja pidi minema pingile. Mängu lõpuminutitel tema asemele asunud nooruke Siim Pildre murdis korvi alla ja oli kindel vabavisetel. Nii said saarlased kaks minutit enne lõppu ette 71:62.

„Ennekõike tuleb siin tunnustada noort mängujuhti Siim Pildret, kes viimased viis minutit tegi eksimatult kõik asjad ära,“ jagas Marko Ool oma mehele tunnustust.

„Kui mul pärast Paiste viie veaga väljalangemist väike murenoot tuligi, siis Siim võttis mängujuhtimise suurepäraselt üle ja ta on tegelikult terve turniiri koralikult mänginud. Mul on ääretult hea meel, et Saaremaalt on sirgunud selline noor ja perspektiivikas tagamängija.“

Marko Oolu sõnul tegi tegelikult suure töö ära Taavi Tõnus, kes  pea 40 minutit vastaste liidrit ülevälja võttis. „Aga kõik mehed olid väga tublid,“ lausus treener. „Võib-olla oli selle turniiri võtmeks ka see, et tulime siia meeskonnaga, kellega olime terve hooaja mänginud koos esiliigas. Me juba suhteliselt une pealt teame, mida keegi teeb ja asjad on nii rünnakul, kui kaitses paigas. Ma arvan, et see koostöö toimis päris hästi ja Mario Paiste andis sellele vaid juurde.“

Fotod Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 828 korda, sh täna 1)