Eesti Buss tõmbab Kuressaare liine koomale

Ettevõtte Eesti Buss OÜ vähendab sellel suvel SEBE ja Lux Expressi kaubamärgi all sõitvate busside sõidukordade tihedust.

Praegu on ettevõtte bussidest käigus kolm igapäevast edasi-tagasi Tallinna–Kuressaare reisi ja üks igapäevane edasi-tagasi Tartu–Kuressaare reis. Suveperioodil on Eesti Buss OÜ-l igal reedel ja pühapäeval käigus veel kaks bussi, mis sõidavad liinil Tallinn–Kuressaare. Reedest pühapäevani sõidab kord päevas ka buss liinil Tartu–Kuressaare.

Eelseisev liinide sulgemine puudutab eelkõige suviseid nädalavahetuste reise. Lisaks plaanitakse sulgeda SEBE bussiliinil nr 700, mis on seni väljunud iga päev kell 9 Tallinnast Kuressaarde ja kell 15.30 Kuressaarest Tallinna.

Eesti Bussi juhataja Gunnar Obolenski sõnul on Kuressaare liinil potentsiaali areneda nii väljumiste lisandumise kui ka teenuse kvaliteedi parandamise näol. Ettevõte ootab 1. oktoobril jõustuvat ühistranspordiseaduse muudatust. Praegu keelab ühistranspordiseadus anda bussile liiniluba selliseks kellaajaks, mil käib juba mõne teise firma buss. Pärast 1. oktoobrit see keeld enam ei kehti.

Obolenski sõnul tehaksegi praegu need sulgemisotsused, et hakata oktoobris uusi sõiduplaane taotlema. Tulevikus plaanib Eesti Buss tõsta Kuressaare liinil sõitvate busside arvu ja kiirust. Kiiruse parandamiseks on plaanis vähendada vahepeatusi ja jätta alles vaid need, kus toimub järjepidev liikumine. Obolenski kinnitas aga, et väiksematest peatustest ei kao reisimisvõimalus täielikult, kuna selle jaoks arendatakse praegu välja nõudepeatuste süsteemi.

Johanna Kuusk

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 961 korda, sh täna 1)