Kihelkonna hooldekodus avati uhiuus söögituba (FOTOD) (6)

SÖÖGITOA AVAMISEL: Taritu rahva kontserti kuulasid eile Vilma Kajupank, juhataja Ave Väli, Helju Tinarist ja Helvi Raudsik. Foto: Irina Mägi

SÖÖGITOA AVAMISEL: Taritu rahva kontserti kuulasid eile Vilma Kajupank, juhataja Ave Väli, Helju Tinarist ja Helvi Raudsik. Foto: Irina Mägi

Eile kell 11 hommikul laulsid Taritu memmed-taadid avatuks Kihelkonna hooldekodu vastvalminud söögi- ja puhketoa.

Hooldekodu juhataja Ave Väli selgitas, et tegu on täiesti uue ruumiga. “Selle koha peal oli varem kolm ruumi: väike puhketuba, väike lapiladu ja hästi väike triikimistuba. Vaheseinte eemaldamisega saime sellise kena suure ruumi,” ütles Väli.

Varem söödi tubades väikeste kapikeste pealt. “Hea on see, et kui varem toimusid meil üritused ja kirikutunnid koridoris, siis nüüd on ka ühisürituseks koht olemas,” rõõmustas juhataja.

Elanikud rõõmustasid aga puhketoa suure televiisori üle.

Remondi tegid kohalikud töömehed vallaametnike järelevalve all. Ettevõtmist finantseeris Kihelkonna vald kui omanik. Eelmise aasta lõpus sai hoone ka uue elektrisüsteemi.

Kuigi vahepeal kaaluti hooldekodu kolimist koolimajja, eelistaks Väli pigem olemasolevale hoonele juurdeehitise tegemist. “Koht on meil ju väga ilus,” rõhutas ta.

Sama meelt on ka vallavolikogu kirikuõpetajast aseesimees Rene Reinsoo. “Mingit otsust ei ole vastu võetud. Koolimajas oleks elu kolmel korrusel. Seega peaks majas olema lift ja ega selle praeguse koolihoone renoveerimine ei pruugi odavam tulla kui siia juurdeehitise tegemine,” arvas ta.

Vallavanem Raimu Aardam nõustus, et praeguse hooldekodu asukoht on hea. “Pealegi on terves maakonnas nõudlus hooldekodukohtade järele,” sõnas ta.

22 elanikuga Kihelkonna hooldekodu saab sel kuul 20-aastaseks. Varem tegutses samas majas haigla.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 968 korda, sh täna 1)