Purjus soomlane juhatas Viidul jahti

Keskkonnainspektsioon karistas Soome kodanikku Saaremaal Viidu jahialal purjuspäi jahipidamise eest. Soomlane oli valitud ühisjahi juhatajaks, kuigi ta oli alkoholi tarbinud. Lisaks puudusid jahist osavõtjate nimekirjast lasta lubatud ulukite lubade numbrid.

“Jahti peeti 13. juunil ja karistuseks määrati talle jahiseaduse alusel 400 eurot,” selgitas keskkonnainspektsiooni nõunik Leili Tuul, kelle sõnul peetakse praegusel ajal jahti metssigadele ja -sokkudele.

Ta meenutas, et jahiseaduse järgi peab jahist osavõtjate nimekiri sisaldama vähemalt üht jahiloa numbrit. “Kui jahti peetakse nimekirja alusel, siis peab nimekirjas olema selle uluki jahiloa number, kellele jahti peetakse. Antud juhul oleks nimekirjas pidanud olema vähemalt ühe metssea laskmiseks väljastatud jahiloa number,” rääkis Tuul.

Ühisjaht on suurulukitele peetav mitme isiku osavõtul toimuv jaht, mida korraldatakse vähemalt ühele jahist osavõtvale isikule antud jahiloa alusel.

Ühisjahi korraldamiseks valitakse jahist osavõtjate hulgast jahijuhataja, kes koostab jahist osavõtjate nimekirja, mis peab jahil kaasas olema. Jahijuhatajal peab seaduse järgi olema kehtiv jahitunnistus.

“Seega pole oluline, kas jahijuhataja on soomlane, eestlane või mõnest muust rahvusest – oluline on, et tal on kehtiv jahitunnistus ja ta on teadlik jahijuhataja kohustustest, samuti on loomulik, et jahijuhatajaks valitakse inimene, kes tunneb seda piirkonda,” ütles Leili Tuul.

Jahiseaduse järgi peatatakse jahitunnistuse kehtivus kuni kolmeks aastaks, kui tunnistuse saanud inimest on karistatud jahiseaduse rikkumist eest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 147 korda, sh täna 1)