VIDEO: Laskja Meelis Saar üllatas Jerseyl kullaga

KULD: Meelis Saart õnnitleti koondise igaõhtusel koosolekul. Foto Raul Vinni

KULD: Meelis Saart õnnitleti koondise igaõhtusel koosolekul. Foto Raul Vinni

Jerseyl toimuvatel Saarte mängudel võitis Meelis Saar harjutuses 3X40 lasku väikekaliibri vabapüssi 50 meetrilt kuldmedali.

„Kuld tuli üllatusena, sest vorm ei ole praegu üldse medalikursil, aga lootma peab ja tulin oma parimat andma,“ rääkis Meelis Saar, kes paari aastase pausi järel taas püssi kätte võttis.

„Laskmine on nagu haigus. Kui oled kunagi seda teinud, siis lahti ei saa ja nii tuli järsku mõte, et hakkan uuesti pihta ja proovin kaugele ma välja jõuan. Oluline oli tulla siia, kuna Inglismaal on hästi suured laskmistraditsioonid, siis juba selle pärast tahtsin siia tulla ja saarlasi välja aidata.“

Harjutust 3X40 lasku väikekaliibri vabapüssi alustatakse võistlemist põlvelt, seejärel lastakse lamades ja viimasena püsti. Igas asendis tehakse 40 lasku, kokku kestab võistlus kolm tundi.

Meelis Saarele tõi edu püstilaskmine ja põhivõistlusel ka põlvelt laskmine. „Aga kui ma kahe laskmisega sain edu sisse, siis lamades andsin ma ikka päris palju ära,“ tunnistas ta.

Saare heale tulemusele aitas kaasa ka see, et kui teised võistlesid võistkonnavõistluses, siis sai tema koos Kaia Kindlamaga treenida ja vormi sättida. „Ma ei ole oma relvaga Eestis ühtegi lasku teinud ja siin oli minu jaoks esimene kord,“ märkis ta.

Meelis Saar võistleb Jerseyl veel mitmel alal, kuid enda võimalusi ta eriti kõrgelt ei hinda. „Palju oleneb õnnest, aga senine on näidanud, et õhupüssis medalikonkurentsi asja pole. Kaia Kindlama võimalused on aga väga head, sest proovivõistluses oli ta standardis teine,“ võttis Saar saarlaste võimalused tulejoonel kokku.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 518 korda, sh täna 1)