Kihelkonna kool 95, hariduselu 325, koolimaja 35

SIIN ME OLEME: Kooli kokkutulekut jääb meenutama ühispilt. Foto: Kalju Eerik

SIIN ME OLEME: Kooli kokkutulekut jääb meenutama ühispilt. Foto: Kalju Eerik

Esmaspäevane päikseline õhtupoolik on Kihelkonna kooli vilistlaste, kunagiste õpetajate ja kooli töötajate ning praeguse koolipere kokkusaamiseks nagu loodud. Kella 19-ks koguneb koolimaja võimlasse pidulikule aktusele enam kui paarsada inimest.

Pool tundi varem alustab umbes 40-liikmeline rongkäik Kihelkonna rahvamaja eest teekonda koolimaja juurde. Teiste hulgas astuvad vilistlastega ühises rivis tänavu Kihelkonna aukodaniku tiitliga tunnustatud Erna Tamkivi, kooli vilistlane ja endine õpetaja ning 61 aastat tagasi Kihelkonna kooli lõpetanud endine meremees ja piirivalveülem Mati Heinmets ning palju teisi tuntud ja vähemtuntud vilistlasi.

Erna Tamkivi teab rääkida, et 1954. aastal, kui Mati Heinmets kooli lõpetas, toimus õppetöö vanas mõisamajas. “Aastatel 1955–1960 tehti põhjalik remont. Maja sai koridori. Enne seda polnud,” tuletab Erna Tamkivi meelde.

Mati Heinmetsale meenub kaks suurt mantelkorstnat. “Klassid olid ümber mantelkorstna,” räägib ta.

Auväärt õpetaja ja kooli vilistlane Erna Tamkivi ei saa rääkimata jätta kooli suurest tulekahjust. Maja hävis 1977. aastal. “Mõtlesin, et sellele kohale peaks mingi mälestusmärgi panema,” sõnab Tamkivi.

Rongkäigus on peamiselt vanemad vilistlased. “Lõpetasin kooli 1973. aastal. Meie õppisime vanas koolimajas. Uue majaga meil otsene side puudub. Aastakümnetega on palju muutunud. Kui aga oma kooliaega meenutada, siis võib öelda, et kena kool oli, meeldivad õpetajad ja klassikaaslased. Meie klassijuhataja oli Anton Meius, legendaarne matemaatikaõpetaja. Teda austasid kõik õpilased,” räägib vilistlane Erhard Mai.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 442 korda, sh täna 1)