Leedri küla andis endast parima (1)

LEEDRIST LAULUGA: Kaamerate ees on Leedri küla bänd. Vasakult Margit Tõnson, Teisi Valge, Merike Olo ja Horret Kuus. Foto: Tambet Allik

LEEDRIST LAULUGA: Kaamerate ees on Leedri küla bänd. Vasakult Margit Tõnson, Teisi Valge, Merike Olo ja Horret Kuus. Foto: Tambet Allik

Varasele kellaajale vaatamata nägi Leedri küla Saaru väli eile hommikul välja nagu rahvapeo plats. Tegelikult seda ta oligi. Rahvusringhääling edastas tänavusel rahvahääletusel lemmikkülaks valitud Leedrist otse-eetrisse saate “Terevisioon”.

Viis minutit enne saate algust (kell 6.50) tervitas saatejuht Urmas Vaino külainimesi ja kõiki, kes olid tulnud teletegemist uudistama. Samas luges ta kokkutulnuile sõnad peale, kuhu tohib minna, kuhu mitte. Seda selleks, et keegi juhuslikult kaamera ette ei satuks.

Uudistajaid jagus kõikjale, nii platsile, kus kaamerasilmad saates esinejaid sihtisid, kui ka “telekööki”, mis ajutiselt külakuuri üles sätitud.

Seal toimetas ka grimeerija, kes esinejaid kaamera ette minekuks ilusaks tegi. Kerge rambipalavik valdas ilmselt nii tantsijaid, lauljaid kui ka külafunktsionääre, ajalehtede tutvustajaid – kõiki, kes oma koduküla Eesti rahvale tutvustasid.

“Saarlastega peab nalja ka saama. Võtsime tutvustamiseks eilsed lehed. Eks paistab, kuidas reageeritakse, kui päev varem ajalehtedes ilmunud uudised ette loeme,” paljastas külavanem Indrek Tiitson enne eetrisse minekut oma plaani.

Meeldiva üllatuse serveerisid kaks aastat tagasi rahvahääletusel lemmikkülaks valitud Karala küla elanikud, kes tulid tänavusi võitjaid tervitama kahe džiibiga. Leedri esindajail tuli naabritelt vastu võtta palju kingitusi ja häid soove.

“Leedris elab haruldaselt kokkuhoidev kogukond. See on ehe näide, et vaatamata meie riigijuhtide jõupingutustele viie rikkama riigi sekka jõuda, pole veel kõik külast ja üldse Eestist jalga lasknud. Ja teie elate põhimõtte järgi, et maa tuleb täita lastega, mitte pagulastega,” toonitas Karalast leedrilasi õnnitlema tulnud ettevõtja Mart Maastik.

Üheks magnetiks Saaru väljal oli tuntud telekoka ja ettevõtja, Eestit paljudel rahvusvahelistel võistlustel esindanud Rain Käärsti kohaletoodud Chevrolet El Camino ja selle kastis pilkupüüdev V8-kujuline ahi (kuulub BBQ Symphony tiimile).

“Koostööpartner on mul Leedri külas, toiduajakirjanik Margit Tõnson. Eks me siin näitame, mida teha oskame. Kadakasiirup ja selle baasil tehtud tooted annavad palju võimalusi,” kinnitas Rain Käärst.

Pärast saadet tänasid saatejuhid Katrin Viirpalu ja Urmas Vaino võõrustajaid. Teletegijate hinnangul laabus kõik suurepäraselt. Külarahvas jäi ka rahule. Televaatajad hindasid leedrilaste ettevõtmist samuti kõrgelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 617 korda, sh täna 1)