UUS: Leisi volikogu umbusaldab vallavanemat (41)

Täna kella 15 alanud Leisi vallavolikogu istungil loeti ette umbusaldusavaldus Leisi vallavanemale Ludvik Mõtlepale, mida arutatakse erakorraliselt volikogu istungil juulikuus.

Umbusaldusavalduse luges ette volikogu liige Priit Nurk, kes tõi põhjustena välja kaks punkti.

Neist esimene on Leisi keskkooliga seonduv.

Umbusaldajate väitel ei ole vallavanema tegevusetuse tõttu võimalik planeerida ega viia ellu neid väärtusi, mis tagavad kogukonna normaalse toimimise.

“Kooli tegevust on saatnud kahjuks negatiivne foon, sealhulgas, kuid mitte ainult kooli direktori ümber toimunud meediaskandaal. Tegemist on pikaajaliselt eskaleerunud probleemiga, millest järeldub, et vallavanem ei ole saanud koolielu suunamisega hakkama,” seisab avalduses.

Teiseks tõi Nurk välja probleemid ehituse vallas. “Käesolevaks hetkeks, vahetult enne 1. juulit jõustuvat uut ehitusseadusandlust on vald jõudnud situatsiooni, kus ehitusvaldkonnas tegutsenud ametnik on teatanud, et tema ehitusvaldkonna eest vastutust ei võta,” nentis ta. “Samas uue ehitusspetsialisti konkursi tähtajaks on enamike kohalike elanike probleemid, sealhulgas ehitiste seadustamisega kaasnevate riigilõivu koormised pöördumatult süvenenud,” märkis ta.

Umbusaldajate sõnul pole lahendatud küsimus, mis saab soodsamalt ehitiste registreerimisest registrisse, mida saab korraldada kuni 1. juulini 2015.

Ludvik Mõtlep palus, et ehkki juulis Leisi volikogu kokku ei tule, siis erandkorras võetaks avaldus siiski juba juulikuus arutusele.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 590 korda, sh täna 1)