Linnas algavad tasuta ekskursioonid giidiga (1)

Saaremaa giidide ühing korraldab koostöös linnavalitsuse ja teiste toetajatega suvisel hooajal Kuressaares tasuta linnaekskursioone. 

Ekskursioonid leiavad aset 20. juunist kuni 15. augustini igal laupäeval kell 15. Tunniajased jalutuskäigud algavad Kuressaare turismiinfokeskuse eest. Huvilistega tegeleb kaks giidi, kellest üks viib läbi inglise- ja teine eestikeelse ekskursiooni. Ekskursiooni marsruut hõlmab näiteks Lossi ja Kitsast tänavat, kirikuid ja kuursaali. “Põhimõtteliselt vanalinna osa, kaugemale selle tunni ajaga minna ei jõua,” selgitas Saaremaa giidide ühingu esimees Ulrike Mesi.

Mesi sõnul juhivad jalutuskäike Saaremaa giidide ühingu liikmed. “Kellel võimalik, need ka välja tulevad,” lisas ta. Giidide lubadus on, et ekskursioon toimub iga ilmaga. “Ära jääb see jalutuskäik ainult sel juhul, kui mitte ühtegi huvilist kohale ei ilmu,” kinnitas Mesi. Numbrilisi eesmärke selles osas, palju igast ekskursioonist inimesi osa võiks võtta, giidide ühing endale seadnud ei ole. Juhul kui igal väljakuulutatud kuupäeval vähemalt paar inimest kohale tuleb, näitab see, et mingisugune nõudlus on olemas, lisas Mesi.

Keelte valiku kohta ütles Ulrike Mesi, et kuna tegu on esimese aasta ja pilootprojektiga, siis leiti täpselt nii palju toetajaid, et ekskursioone saab korraldada kahes keeles. Juhul kui tagasiside on positiivne ja toetajaid juurde tuleb, on järgmise aasta eesmärk lisada veel kaks keelt. Seega, kui kõik õnnestub, lisanduvad järgmisel aastal soome ja vene keel. “Proovime esimese aasta ära ja sügisel loeme tibusid,” ütles Mesi, lisades: “Eks siis vaata, mis edasi saab.”
Tasuta ekskursioonide reklaamimiseks pannakse üles plakatid ja majutusasutustes jagatakse ka flaiereid.

Samalaadsed tasuta ekskursioonid toimuvad ka Haapsalus ja Pärnus. Ulrike Mesi sõnul on Saaremaa giidide ühingu liikmed sealsete projektidega ka tutvumas käinud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 426 korda, sh täna 1)