Pädaste ja Thalasso spaa säilitasid oma tärnid

Eesti hotellide ja restoranide liidu (EHRL) tärnikomisjoni nõusolekul jätkab Pädaste mõis viietärnihotellina ja Saaremaa Thalasso spaa kolmetärnihotellina.

Pädaste mõisa juht Martin Breuer ütles Saarte Häälele vahetult pärast hindamiskomisjoni inspektsiooni ja enne otsuse teatavaks saamist, et kui viie tärni järk neile kinnitatakse, on Pädaste ainus väljaspool Tallinna asuv hotell, mis on sellise tunnustuse osaliseks saanud.

Breueri sõnul on tärninõuded ranged ja vastavuses üleeuroopalise tärnisüsteemiga. “Pädaste ei saa kõrget tulemust mitte ainuüksi ametliku hinnangu järgi, vaid ka meie kliendid arvavad meid Eesti parimate sekka,” kinnitas Martin Breuer.
Tema sõnul paistab Pädaste mõis teiste Eesti hotellide seas selgelt silma Booking.com’is 9,2 punktiga ja TripAdvisori’is 94% soovitajate hulgaga.

Pädaste mõis on viie tärni omanik juba 2009. aastast. Riigikogu turismi- ja kohaliku toidu ühenduse esimehena ütles Pädaste mõisa omanik Imre Sooäär, et kindlasti on see suur tunnustus tublidele saarlastele ja muhulastele, kes Pädaste mõisas ametis on ja oma tööd südamega teevad. “Samas on see tunnustus ka Saare maakonnale,” märkis ta.

Oma tärnide hulga suutis säilitada ka samamoodi inspektsiooni läbinud Mändjalas tegutsev Saaremaa Thalasso spaa hotell. “EHRL-i tärnikomisjoni nõusolekul on Saaremaa Thalasso spaa hotelli 3 Superior *** tärni taset pikendatud,” kinnitas hotelli juhataja Ulvi Lehtsalu. Ta selgitas, et kolm tärni annavad tunnistust sellest, et tegemist on nn kõrgema keskklassi hotelliga.

Tärnide saamiseks oli Lehtsalu sõnutsi vaja täita miinimumnõuded ja koguda 400 punkti. “Saaremaa Thalasso spaa kogus 427 punkti, mis teeb 27 punkti enam, kui on nõutav kolme Superior-tärni puhul,” rõõmustas hotellijuht.

Lehtsalu selgitas, et 2010. aasta algusest on Euroopas käivitatud Hotelstars Union, mille eesmärk on luua Euroopa ühine tärnisüsteem, et aidata klientidel paremini orienteeruda ja saada hotellides ootuspärase kvaliteediga teenuseid.

Hotelstar Union’i algatajad on seitse Euroopa riiki – Šveits, Saksamaa, Austria, Ungari, Tšehhi, Holland ja Rootsi. Lisaks Eestile on uuele süsteemile üleminekust teatanud juba ka Läti ja Leedu. Hetkel on Hotelstar Union’iga liitunud 15 Euroopa riiki –14. liituja oli Taani ja 15. liituja Kreeka. Euroopa ühise tärnisüsteemi järgi on juba klassifitseeritud enam kui 22 000 hotelli 13 riigis.

Tärnide taotlemine on Ulvi Lehtsalu kinnitusel hotellile vabatahtlik. “Meie eesmärk on, et kliendid, kes meile tulevad, saavad olla kindlad meie pakutava teenuse tasemes ja kvaliteedis,” nentis ta. “Tärnid on kvaliteedimärk ja tasemetunnus, mis aitab klientidel paremini orienteeruda ja on abiks otsuse langetamisel.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 82 korda, sh täna 1)