Ärinaiste projekt tõi neli uut ettevõtet

ÄRINAINE VALMIS: Liise Kallas on üks ettevõtlikke naisi, kes projekti lõpetuseks oma ettevõtte käima lükkas. Pidulikul lõpetamisel õnnitleb teda Margit Düüna. Foto: Tambet Allik

ÄRINAINE VALMIS: Liise Kallas on üks ettevõtlikke naisi, kes projekti lõpetuseks oma ettevõtte käima lükkas. Pidulikul lõpetamisel õnnitleb teda Margit Düüna. Foto: Tambet Allik

Läinud nädalalõpul jõudis lõpule rahvusvaheline täiskasvanuhariduse õpikoostööprojekt “Women Fit 4 Business”, mis eesti keeli võiks kõlada “Naised sobivad ärimaailma”.

Kuressaare gümnaasiumi koolituskeskus Osilia oli projekti koordinaator. Selle juhataja Margit Düüna rääkis, et projekt sai rahastuse 2013. aasta juunis, tegutsemist alustati tunamullu augustis ja projekt lõpeb tegelikult alles tuleval kuul.

Düüna sõnul on veel teha mõned sisulised toimingud, nagu näiteks e-brošüüri lõplik vormistamine. “E-brošüüri sisu on erinevate õpetamismetoodikate kirjeldus ja juhised kasutamiseks. See on nii-öelda tööriistakohver koolitajatele,” selgitas ta. Lisaks on vaja kirjutada lõpparuanne.

Projekti käigus koguti üle 30 õpetamismetoodika, mida testiti iga koostööpartneri juures korraldatud pilootkursusel. Koolituskeskuses korraldatud ettevõtlusalasel pilootkursusel osales Margit Düüna sõnutsi 26 ettevõtlikku saare naist. “Pärast kursust on vähemalt neli naist oma äriideed tegutsevateks ettevõteteks vorminud,” märkis Düüna rõõmsalt.

Oma väikse ettevõttega alustas projekti lõppedes ka Liise Kallas. Mõte ettevõtlusse sukelduda oli tal juba enne koolitust, sealt läkski ta n-ö julgust ja vajalikke teadmisi juurde saama. Tema arvates oli ääretult hea kohtuda teiste naistega, kel samuti ettevõtlusega alustamise soov hinges pakitsemas.

Kallase tegevusvaldkond on valdavalt nahast aksessuaarid ning ta väike firma kannab vanavanemate auks nime Harald ja Leida OÜ. “Harald ja Leida on mu vanavanemad. See nimi on piisavalt neutraalne, piisavalt rahvusvaheline ja samas ülimalt isiklik,” selgitas ta. “Tahaks loota, et minu pühendumus tööle ja tegemistele on samasugune, kui oli mu vanavanemate teineteisele pühendumine ja armastus.”

Kursuse lõpetanud suhtlevad Margit Düüna sõnul tihedalt, sotsiaalmeedias on loodud kommuun Ettevötlik Saare Naine. Samuti plaanitakse korraldada jätkuprojekte. Aprillis esitatigi Erasmus+ programmi uus projekt, mis praegu on hindamisel. Lõppevas projektis osales seitse riiki: Eesti, Leedu, Poola, Saksamaa, Hispaania, Küpros ja Türgi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 978 korda, sh täna 1)