Ametikooli spaateenindajad tegid esimesena Eestis kutseeksami (3)

EKSAM: Irene Babenko sooritab keha- ja näohoolitsuse eksamiülesannet ametikooli spaateenindaja õppesalongis. Teda jälgib eksamikomisjoni liige Irene Targem GOSPA-st. Foto: Taavi Tuisk

EKSAM: Irene Babenko sooritab keha- ja näohoolitsuse eksamiülesannet ametikooli spaateenindaja õppesalongis. Teda jälgib eksamikomisjoni liige Irene Targem GOSPA-st. Foto: Taavi Tuisk

Kuressaare ametikooli spaateeninduse eriala õpilased sooritasid eile esimest selle eriala kutseeksamit Eestis, ettevõtete esindajad peavad õppurite taset väga heaks.

“Väga positiivne mulje on, koolis on väga head tööd tehtud,” ütles eksamikomisjoni kuulunud GOSPA teenindusjuht Irene Targem. “Õpilased saavad koolis baasteadmised, mille peale saame meie hakata oma sarju ja hoolitsusi õpetama. Igal majal (spaahotellil) on oma nägu, aga õpilaste baas on imehea.”

Eksam koosnes teooriatestist, ametikooli spaateeninduse õppesalongis tehtud keha- ja näohoolitsusest ning spaahotellis Meri piletiga tõmmatud spaahoolitsusest, oli selleks siis muda- või pärlivann või osokeriit- ja parafiinraviprotseduur.

“Tüdrukute tase on ühtlane, ei olnud selliseid, kelle hakkama saamise pärast oleks pidanud hirmsasti pabistama,” ütles spaateenindajate kutseõpetaja Marella Kakkum, kes ka ise eksami sooritas.

Kutseeksami korraldas Eesti spaaliit, kes omistab eksami sooritanutele ka spaateenindaja kutse. Õpperühm lõpetab ametikooli 19. juunil.

Spaateenindaja eriala hakati ametikoolis õpetama 2014. a veebruarist. Õppetööle eelnes Euroopa Liidu Elukestva Õppe Programmi toel läbi viidud projekt, mille käigus koostati Sloveenia ja Soome koolide kogemustele tuginedes spaateenindaja kutsestandard ja õppekava.

Esimese õpperühma õppetöö toimus nädalaste õppetsüklitena kord kuus. Kutseeksamit sooritas ja ametikooli lõpetab 12 õppurit vanuses 21–43 aastat.

“Spaades töötab ettevalmistuse mõttes väga erineva taustaga inimesi. Mitmeid spaahoolitsusi ei õpetatud seni kusagil,” rääkis Kakkum. “Meie õppekava eesmärk on anda inimestele terviklikud praktilised oskused, et nad saaksid hakkama meie spaade mitmetahulise hoolitsustepaketiga.”

Sel suvel algab vastuvõtt sügisel avatavasse päevasesse õpperühma. Vastu võetakse kas põhiharidusega vähemalt 19-aastasi inimesi või keskharidusega inimesi ilma vanusepiiranguta.

“Kõik spaades juba töötavad inimesed saavad samuti soovi korral kutseeksameid sooritada,” lisas Kakkum. “Meie juures saab seda teha 2017. a veebruaris, aga vahepeal tulevad kutseeksamid Tartus ja Pärnus.”

Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 505 korda, sh täna 1)