Mairi Tamm õpetab Keenia slummis kohalikele ettevõtlust

SIIRAD: Mairi Tamm on õnnelik, et saab maailma tutvustada kellelegi, kes oskab veel asjade üle imestada. Foto: erakogu

SIIRAD: Mairi Tamm on õnnelik, et saab maailma tutvustada kellelegi, kes oskab veel asjade üle imestada. Foto: erakogu

Keenias vabatahtlikuna tegutsev Mairi Tamm (34) tunnistab naeratades, et kui miski siin maailmas on pälvinud korraga kogu tema armastuse ja põlguse, siis on selleks just see maa. Kohas, kus ajalises mõttes on üksnes eilne ja homne, tunneb ta ennast rohkem elusana kui kusagil mujal.

Kuressaarest pärit Mairi Tamm on Keenias elanud viimased kuus kuud. Kui küsin, kuidas ta Keeniasse sattus, saan vastuseks muheluse. “Nagu elul kombeks, heidab ta meie kõigi ette valikuid ja võimalusi just siis, kui me seda kõige vähem ootame. Vahel on aega neid märgata ja neist kinni haarata, vahel mitte,” räägib Mairi.

Hetkel, mil ta MTÜ Mondo Keenia vabatahtlike otsimiskuulutusele peale sattus, ootas ta ühes tillukeses närtsinud lennujaamas ümberistumist.

Unistustel on komme täide minna

“Kogu oma halastamatuses andis kandideerimistähtaeg mulle täpselt terve tunni, et otsustada ja soovi korral paberid teele saata,” meenutab ta. Mairi mäletab, kuidas võimalus teda kutsuvalt vaatas ja tema põrnitses seda mustvalget väljakutset kõhklevalt vastu. Ta otsustas siiski õnne proovida. “Ja kui õnn otsustab positiivselt vastata, siis asjad kuidagi juhtuvadki.”

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 011 korda, sh täna 1)