Toidupank ootab hoidiseid (6)

Kuressaare toidupank kutsub algaval hoidiste tegemise ajal pühendama mõne hetke ka abivajajatele ning tegema purgi või kaks lisaks, et aidata neid, kellel selline võimalus puudub.

Nii magusaid kui ka soolaseid hoidiseid võetakse vastu nädala sees Kuressaares Vete tänav 2 kella 12-st 17-ni.

Toidupanga Kuressaare koordinaatori Alur Õunpuu sõnul võtab toidupank vastu ka ostetud hoidiseid, kuid praeguse aktsiooni puhul on silmas peetud ikkagi neid hoidiseid, mida inimesed ise teevad.

“Meie jagame rõõmuga neile, kes ei saa neid endale ise osta või ei saa ise teha. Eks see teavitus tuleb varem ka selle mõttega, et kui tegemiseks läheb, siis inimene teab varakult arvestada,” lisas Õunpuu.

Hoidiste kogumise aktsioone on Saaremaal ja üle Eesti korraldatud ennegi ning seaduse kohaselt ei ole ühekordne ja mitteregulaarne tegevus toidualaste õigusaktidega reguleeritud. Alur Õunpuu sõnul tuleb siin appi ka kaine mõistus: “Inimene, kes endale hoidiseid teeb, vaevalt et endale mürki kokku keedab ja sisse sööb. Ju ta teeb endale ikka hoidise, mida ta ise võib süüa ja sõpradele jagada, ning vaevalt ta meile oma vanu hoidiseid tooma hakkab.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 410 korda, sh täna 1)