“Puugibuss” enam ei sõida (2)

Kuigi puukentsefaliidivaktsiini tarnimisega tänavu raskusi olnud ei ole, vaktsiinibuss enam ei sõida.

Möödunud aasta 23. mail kirjutas Saarte Hääl, et kuna puukentsefaliidivaktsiin oli tarneraskuste tõttu Eestis otsas, tühistas Terviseagentuur oma vaktsiinibussi reisi Saaremaale.

Varasematel aastatel mööda Eestit tuuritanud populaarne vaktsiinibuss Tervisagentuuri tegevjuhi Nele Lõhmuse andmeil tänavu väljasõite ei tee. “Erandiks on vaid suuremad tellimused ettevõtetelt,” märkis Lõhmus.

Ka ei tegele Terviseagentuur enam puukentsefaliidi vastu vaktsineerimisega, vaatamata sellele, et tänavu pole vaktsiini tarnimisel raskusi olnud.

Lõhmuse sõnul ajendasid Terviseagentuuri sellist otsust vastu võtma ka mullused entsefaliidivaktsiini tarneraskused. “Need olukorrad, kus meil olid tellimused, aga vaktsiini ei olnud võimalik hankida, tekitasid päris palju probleeme,” tõdes ta.

Aasta tagasi ütles ka Auriga kaubanduskeskuses asuva Niidu apteegi juhataja Albina Tuuling, et vaktsiin on otsas ega ole teada, millal seda tuleb.

“Sellist probleemi nagu aasta tagasi, tänavu õnneks ei ole,” ütles Tuuling eile. Tema sõnul müüb apteek kaht erinevat nimetust vaktsiini ning seda on saada nii laste kui ka täiskasvanute jaoks.

“Inimesed ostavad retsepti alusel vaktsiini välja ja lasevad end perearsti juures vaktsineerida,” selgitas Tuuling.

Perearst Mari Sootsi sõnul on tänavu olnud nii kordusvaktsineerijaid kui ka neid, kes on lasknud end raske puugihaiguse ennetamiseks süstida esmakordselt. “Vaktsineeritakse ka lapsi,” märkis dr Soots.

Saare maakonnas mai lõpu seisuga ühtki puukentsefaliidijuhtu veel registreeritud ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 721 korda, sh täna 1)