Lekkiva Kreeka laeva sulgemise üle vaieldakse (2)

Ariste lahes jätkuvalt keskkonda reostava laeva Volare vraki ohutuks muutmiseks eraldas KIK eelmisel aastal 200 000 eurot. Nüüd venivad tööd seetõttu, et suure raha ümber käivad hankevaidlused.

Eelmisel nädalal teatas reostuse likvideerimisega tegeleva politsei- ja piirivalveameti valmisoleku ja reageerimise büroo reostustõrje vanemspetsialist Tauno Mettis, et hange on välja kuulutatud ja oodatakse vaidlustustähtaja möödumist.

1. juuniks kaebaski tehtud otsuse peale Insenerehituse AS. Mettis andis üleeile lootust, et järgmisel nädalal peaks vaidlustuskomisjon otsuse tegema ja siis saab tööle hakata. Tööde planeeritud lõpp oleks 31. juulil.

Hanke kohaselt tuleb vrakist eemaldada kõik kindlaks tehtud naftaprodukti sisaldavad tankid ja muud osad. Kui lisaks kindlaks tehtule avastatakse veel naftaga määrdunud osi, siis tuleb eemaldada ka need. Tööde tegemise ajaks piiratakse vrakk ja seda ümbritsev mereala õlipoomidega.

Volare vrakk on Ariste lahes seisnud üle 30 aasta. Kuigi selle keskkonnaohtlikkus on olnud läbi aegade avalik saladus, hakati sellega tegelema alles eelmisel aastal, kui Saarte Hääl avaldas reostusest artikli. Vrakk lekib jätkuvalt. Eelmisel nädalal avaldati internetis videod ja vrakil käinud inimeste jäädvustatul on hästi näha õlisegune vesi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 698 korda, sh täna 1)