Andres Tinno Nasva elamine on müügis ühena kallimatest (20)

KATUSEL: Andres Tinno ei istu pildil mitte kinnistul kõrguval künkal, vaid elumaja murukatusel. Foto: Raul Vinni

KATUSEL: Andres Tinno ei istu pildil mitte kinnistul kõrguval künkal, vaid elumaja murukatusel. Foto: Raul Vinni

Nasva alevikuvanem ja Lääne-Saare vallavanem Andres Tinno müüb maha nii oma elamise kui ka toimiva külalistemaja hinnaga 315 000 eurot.

“See sobib neile, kes tahavad maale elama tulla,” ütles Andres Tinno paar päeva tagasi müüki pandud kinnisvara kohta. Lisaks Tinno perekonna eluasemele läheb müüki ka sealsamas asuv Emalenduri külalistemaja, mis pererahva sõnul on täiesti toimiv ettevõte. “Äri tuleb kauba peale,” sõnas Tinno.

Kallis objekt

Kinnistu on kinnisvaraportaalis KV.EE müügis hinnaga 315 000 eurot, mis teeb sellest Saaremaal müügis olevatest eramutest vähemalt kolme kallima hulka kuuluva. Kinnistu kogupind on 4300 ruutmeetrit, kahe hoone kogupind 300 ruutmeetrit. Olemas on kõik mugavused ja lisaks asub kinnistul kaks tiiki. Murukatusega hoonete vanus on alla 10 aasta.

“Hinna üle saab kindlasti kaubelda,” ütles Tinno. Kui äri edasi ajada ei taheta, sobib see elamine Tinno sõnul ka mitmele perele. “Miks ei võiks seal elada koos mitu põlvkonda, igaühel oma maja,” pakkus ta.

Andres Tinno ütles, et on nõus päevapealt välja kolima, kui müügiks läheks. Oma sõnul ei lähe ta tulevikus elama kaugele, uus krunt on olemas Mändjalas. “Kolin Kaarma kihelkonnast Anseküla kihelkonda,” märkis ta. Kihelkondade piiriks oli teadupoolest Nasva jõgi.

Kolimise põhjuseks tõi ta, et tahab rohkem loodusesse ja samuti võimalust rohkemate pudulojuste võtmiseks. “Siin ei saa muud võtta kui kassi ja koera,” nentis ta, lisades, et ka pere nooremad liikmed igatsevad veidi rohkem loomi.

Nasva häälemagnet

Samuti plaanib Tinno koos abikaasaga tekitada võib-olla väikese mahetootmise. “Mahemunadele on turg näiteks täitsa olemas,” ütles vallavanem, kelle tagahoovis praegugi väike oma tarbeks peetav kanala on.

Nasva alevikuvanema amet tuleks minema kolides maha panna. “Oma lubadused Nasva inimeste ees ma olen täitnud. Lubasin klubi ja see on olemas,” kinnitas Lääne-Saare vallavolikogu valimistel Nasval praktiliselt puhta töö teinud Tinno.

Selle kohta, kas kolimisega kaovad ka valijate hääled, Tinno midagi öelda ei osanud. “Ega ma kavatsegi eluks ajaks vallavanemaks jääda,” tõdes ta ja kordas juba varem öeldut, et annaks esimesel soodsal võimalusel vallajuhtimise uuele vallavanemale üle ja pühenduks rohkem ettevõtlusele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 316 korda, sh täna 1)