Ametikool vajab õpetajaid

UUTE KOLLEEGIDE OOTEL: "Õpetajaks saamiseks peab inimeses olema see salapärane miski, et ametisse sobida," ütleb Andres Meisterson (vasakul). Jüri Vagal, kes Pargi lasteaia tuulikumajale viimast lihvi annab, on see miski olemas. Foto: Tambet Allik

UUTE KOLLEEGIDE OOTEL: “Õpetajaks saamiseks peab inimeses olema see salapärane miski, et ametisse sobida,” ütleb Andres Meisterson (vasakul). Jüri Vagal, kes Pargi lasteaia tuulikumajale viimast lihvi annab, on see miski olemas. Foto: Tambet Allik

“See, et me otsime sügiseks uusi õpetajaid, on meil igakevadine teema,” ütles Kuressaare ametikooli teabejuht Taavi Tuisk, lisades, et neil on palju erialasid ja õppekavasid. Seetõttu vajatakse ka erinevate erialaoskustega õpetajaid.

“Päris paljud meie õpetajatest töötavad põhikohaga mujal ja õppe sisu mõttes on see väga hea, kui õpetaja on sama valdkonnaga igapäevaselt tegelev praktik,” rääkis Taavi Tuisk, kelle sõnul on see ka hea vaheldus õppijatele, kui neil on erinevad õpetajad.

Koolikorralduse mõttes vajatakse töötajaid, kes töötaksid koolis põhikohaga ja saaksid otsese õppetöö kõrval panustada ka kooliellu ja arendustöösse. Kokku on ametikoolis 90 õpetajat, kellele ametikool on põhitöökoht.

Aasta jooksul annab aga umbes poolsada inimest tunde oma põhitöö kõrvalt. Samuti on Kuressaare ametikool varasematel aastatel korraldanud teise töökonkursi augustis, kui on selgem, kuidas on läinud suvine sisseastumisavalduste vastuvõtt. Vastuvõtu tulemusel võib mõni eriala ära jääda ja mõne maht suureneda ning sellega seoses muutub ka vajadus eriala õpetajate järele.

Lisaks on koolil tähtajalise lepingu lõppemise tõttu käimas metoodiku töökonkurss. Metoodiku peamine ülesanne on õppe- ja kasvatustöö metoodiline juhtimine ja arendamine.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 718 korda, sh täna 1)