Joanipäe ja nelipühi

Ikka sie va vanadus iilib tassakeste lisemale. Misse muud soab olla. Mineva nädali ma sii kuulutasi, et lihatumad pühad said müöda. Ei neh, nie ollid ju juba neljad pühad, mis ollid. Mineva pühabe ma viel lõõritasi laulda kangest, et “kaks korda voastas kõht oo tühi, joanipäe ja nelipühi”. Neh, ja siis istusi lava taha ja kirjutasi, et ollid lihatumad pühad.

Aga nüid oo joanikuu käe ja kuolide lõpetamise aeg koa sellega seltsis. Lasteaalapsed juba pidasid oma lõpupidu mineva nädali. Ja sügisest akkab kahessa last koolipinki nühkima. Liiva kuolis oo lõpetamise pidu 12. juunil kellu neljast.

Laupa, kuienda juuni õhta kellu kuiest oo Pallasmaa Matsi õuepial üks pisike kontsert. Sial laulab segakuor Raudam. Lauldasse Raimond Valgre laulusid. Nõnna et igatahes üks veart kuulamine. Ja kis tahtvad kuulda, kui kenaste nad kirgulaulusid laulvad, siis sellesama laupa, pääva kellu kahest nad laulvad Liiva suures kirkus. Piletiraha ep küsita kummagid kontserdi pialt. Aga Pallasmaa Matsi õhtase kontserdi kohta niipalju viel, et lõpetuseks laulab sial duo Värsked Õied: Klarika Tänak ja Getter Hallikmäe.

Ja enne joanibed akkavad pihta Muhu päävad. Sedaaegu oo Piiri taaskasutuskeskuses üks isevärki üritus laanis. 20.–27. juunil kojotse sial kangasjalgade pial vaipa. Sie pidada tulema just nii pitk, kui pitkaks kudujad selle viisivad tiha. Ja tuleva sui, kui suurem kangaste näitus tuleb, siis pannase sie koa üles. Kalsuribad oo juba Piiri all valmis. Taris ainult omal kuipides kohale minna ja töü ää õppe.

20.–24. juunini oo iga päe kellu ühestteistmest kuni viieni meierei majas Oade ja Eede rahvariide näitus. Neh ja siis viis kanget käsitüölist õpetavad ja näitavad natusse koa, et mesmuodi nie muistsed muhulaste käsitüö tegemise kunsid ja nipid oo koa.

Neh ja siis põlegid muud, kut et ootab viel natusse ja joanipäe oogid ju kohe käe. Olge siis ikka munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 202 korda, sh täna 1)