Aste Mõmmikud astusid uude ja põnevasse eluetappi

MÕMMIKUD: Aste lasteaia lõpetajad koos õpetajatega. Foto: Saarefoto

MÕMMIKUD: Aste lasteaia lõpetajad koos õpetajatega. Foto: Saarefoto

Lapsepõlv on kordumatu aeg – täis mängulusti ja rõõmuhõiskeid igas päevas. Tihti mõistame me seda küll täiskasvanuna.

Aste lasteaia lõpupeo järel on majas rõõmuhõisked palju vähemaks jäänud, tuule sai tiibadesse ühtekokku 18 last. See on rekordiline arv, kes sügisel kooliteed alustab. Peame ju endid ikka maalasteaiaks ja oleme uhked, et just sel aastal on lõpetajaid rohkem. Ja nii nad särasidki oma viimasel lõpuaktusel, kõigil ühtemoodi valged lasteaialogoga T-särgid seljas, kõik ühtemoodi vormis. Veel viimast korda üksteise kõrval, õlg-õla vastas. Veel viimased tantsusammud, viimased laulud ja päheõpitud luuletused. Rõõmsad vanemad, lilled peos, ootamas ja siis ongi kõik….

Meie rühma võis nimetada poisterühmaks – 14 poissi ja 4 tüdrukut. Tahate teada, mis nendest tänastest koolieelikutest saab? Aastate pärast peaks meil juures olema tervenisti üheksa politseinikku, mõned päästetöötajad, autojuht, juuksur ja loomakasvataja.

Enamik lõpetanutest on käinud meie lasteaias päris pisikesest peale. Nii mõnigi neist toodi lasteaeda veidi üle aasta vanuselt, kellele pikk päev tihtipeale väga väsitavaks kujunes, ja olles sõimelapsed, jäid nad juba õuesoleku ajal õpetaja käe kõrval jalutades lihtsalt magama. Aga sügisest on neist nüüd saamas koolilapsed. Nende lasteaia-aastatega on omandatud erinevaid oskusi ja teadmisi: arvutamine, lugemine, tähtede kirjutamine ei olnud nendele raske. Kui lapsega kodus tegeletakse, siis õpetajad saavad õpitut rühmas mänguliselt kinnistada ja laps omandab uut väga ruttu. Lasteaed toetab igati kodu ja perekonda.

Enne finaali jõudmist käisime ekskursioonil. Kuna meie lasteaed väärtustab loodust, sõitsime maikuu eelviimasel nädalal meie oma Saaremaad avastama. Peatusime Odalätsil, Pidulas, Mihkli talumuuseumis, Tehumardil. Ja teate, kõige põnevam oli talus, koos seal elavate koduloomadega.

Lastele meeldis väga ratsutamine, enamikule oli ponisadulasse istumine ja sõitmine esmakordne. Reis lõppes imekaunis Lõmala sadamas piknikuga.

Veel viimasel nädalal käisime oma Mõmmikute rühmaga matkamas. Oli tore seltsis jalutada. Meie teekond kulges ka maanteel, pikas rivis üksteise järel, helkurvestid seljas helkimas.

Sel aastal osales Aste lasteaed ehk siis meie esmakordselt lasteaialõpetajate rongkäigus Kuressaares. Üheskoos teiste tulevaste koolijuntsudega marssisime kesklinnast lossihoovi laululavale esinema.

Kooliteele asumisega algab lapse elus uus ja põnev etapp, kuid seejuures ei tohiks unustada kuldseid sõnu: mäng on väikese inimese töö.

Julgen kinnitada, et meie lasteaia Mõmmikud olid küll õnnelikud, tublid, rõõmsad ja kooliminekuks igati valmis. Õnneks on vahepeal veel pikk, loodetavasti päikeserohke suvi, mis annab viimase lihvi, aitab kosuda ja eelseisvaks sügiseks energiat salvestada.

Õnn kaasa tulevastele koolilastele ja nende peredele!

Merle Muld
Aste lasteaia õpetaja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 92 korda, sh täna 1)