Valjala vallasekretär Saima Varvas läheb pensionile (4)

SAIMA JA KOLLEEGID: Vasakult Valjala valla ehitusnõunik Ahto Saar, vallavolikogu esimees Liilia Eensaar ja vallasekretär Saima Varvas Valjala pesumaja avamisel. Foto: Sander Ilvest

SAIMA JA KOLLEEGID: Vasakult Valjala valla ehitusnõunik Ahto Saar, vallavolikogu esimees Liilia Eensaar ja vallasekretär Saima Varvas Valjala pesumaja avamisel. Foto: Sander Ilvest

Valjala vallavalitsuse kõige staažikam töötaja, 38 aastat vallasekretäri ametit pidanud Saima Varvas otsustas ameti maha panna ja pensionile minna.

“Aeg on täis saanud ja ta tahab ära minna,” kinnitas Valjala vallavanem Aare Martinson, lisades, et muidugi on tal kahju, et Saima kasutab oma õigust pensionile minna. “Oleks ju võinud veel mõned aastad olla, juhul kui ühinemine ühinemisega päädib, aga eks ta väsis ära ka,” arutles vallavanem.

Sakla külas elav Saima Varvas on praegu haiguslehel ning vallavanema sõnul ei soovinud ta ajakirjanikega suhelda. Küsimusele, kas kauaaegse töötaja lahkumise taga on tüli või arusaamatused, vastas vallavanem, et seda kindlasti mitte. “Ta andis juba talve läbi märku ja kevadel pani siis avalduse lauale,” rääkis vallajuht.

Saima Varvas on ametisolevatest Saaremaa vallasekretäridest staažikaim. Martinson iseloomustas vallasekretär Varvast kui äärmiselt kohusetundlikku, printsipiaalset ja oma tööd oskavat inimest.

“Mina olen ta õpipoiss,” sõnas Martinson, kellel aitas tema jaoks uude, vallavanema ametisse sisse elada just Saima. “Kõik, mida oli vaja teada, sain teada ikka tema käest, sest tema teadis ja oskas,” meenutas vallavanem.

Martinsoni sõnul on Saimal väga hea mälu ning samuti tunneb ta läbi ja lõhki Valjala kandi inimesi, olusid ja ajalugu.

Vallavanem möönis ohates, et ilmselt pole nii lihtne sellesse ametisse uut inimest leida. Kandidaat peab vastama kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse kehtestatud nõuetele. Ka on töö äärmist täpsust nõudev ja spetsiifiline. “Loodame siiski, et leiame mõne tubli inimese.”

Muidugi oleks ideaalne, kui ka uus vallasekretär tunneks kohalikke olusid. Martinsoni sõnul on Saima ametis nii kaua, kui uus töötaja on olemas ja siis aitab Saima tal ametisse sisse elada.

Kolm aastat tagasi, kui vallas tema 60. juubelisünnipäeva tähistati, ütles Saima Saarte Häälele, et talle meeldib töö inimestega ja see, et saab inimestele kasulik olla.

“Lähtuda tuleb sellest, et pea silmas seadust, aga järgi headust,” märkis ta tookord.

Vallasekretäri kandidaatidelt oodatakse avaldust, CV-d ja motivatsioonikirja vallavalitsusse 15. juuniks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 554 korda, sh täna 1)