Kristjan Moora ei tulnud saarlasi narrima (2)

JÄÄB SAAREMAAGA SEOTUKS: Nädalavahetusel Sõrve retkel osalenud Kristjan Moora kinnitab, et käib siin ka edaspidi maleva õppustel. “Loodan, et ma ei muutu uuele pealikule tüütuks,” muigab ta. Foto: Irina Mägi

JÄÄB SAAREMAAGA SEOTUKS: Nädalavahetusel Sõrve retkel osalenud Kristjan Moora kinnitab, et käib siin ka edaspidi maleva õppustel. “Loodan, et ma ei muutu uuele pealikule tüütuks,” muigab ta. Foto: Irina Mägi

“Lubasin, et ma ei tule saarlasi narrima,” meenutas endine Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Kristjan Moora oma esimest intervjuud Saarte Häälele. “Olen oma teenistusülesandeid täitnud hinge ja pühendumusega,” kinnitas ta eelmisel nädalal viimases intervjuus malevapealikuna.

Kas augustis 2011 ametisse astudes eesmärgiks seatud ülesanded on täidetud ja milline on olnud maleva liikmeskonna kasv sinu ametiajal?

Saaremaa maleva viimaste aastate arengu tulemused on mõõdetavad ja märkimisväärsed, aga tegemist on ikkagi maleva kui terviku arenguga. Ma ei tahaks ennast kuidagi esile tõsta. Maleva vabatahtlikud liikmed, palgaline instruktorkoosseis ja staabiteenistujad on kõik maleva arendamiseks oma panuse andnud. Minu roll oli malevat teenida ja ma loodan, et see õnnestus meil üheskoos päris hästi.

Igal aastal on malevasse lisandunud sadakond uut liiget. Minu tulekul oli malevas umbes nelisada liiget, täna on liikmeid üle 750 ja kasv jätkub stabiilselt. Maleva liikmeskond moodustab praeguseks üle 2% maakonna rahvaarvust. Teiste maakondadega võrreldes oleme kolme aastaga jõudnud viimaste hulgast esimeste sekka.

Saaremaa iseseisva kaitsevõime ja valmisoleku vajadusest lähtudes võiks maleva tegevliikmete arv jätkuvalt kasvada vähemalt 1200-ni, optimaalne oleks 1500 tegevliiget.

Võrreldes näiteks Saaremaa jahiseltside liikmeskonnaga, siis jahimehi, kel kõigil on ka relvad kodus, on meil ligi 1200. Praegu on vaid väike osa jahimeestest ühtlasi ka Kaitseliidu liikmed, suurem osa veel mitte. Kuna jahiseltside jahialad on ka territoriaalselt hästi paigas, on see ilmselt parim võimalus kohalike territoriaalkaitseüksuste kiireks moodustamiseks, kui olukord peaks seda nõudma.

Tegu ei ole ju ainult lahingülesannete täitmiseks valmistumisega, kriisiolukordi võib tekkida väga erinevaid. Kaitseliit peab täitma ka tsiviilvõimu toimimist ja rahvale elutähtsate ressursside jagamist toetavaid ülesandeid.

Igaüks, kes soovib anda oma panuse riigikaitsesse, on malevasse teretulnud.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 991 korda, sh täna 1)