VARUGE AEGA: teetööd tammil ja Muhu saarel häirivad liiklust

KÕIK ON KORRAS! Eile Väinatammil liiklust reguleerinud Stelvio Kurm kinnitas, et seni on liiklejad suhtunud väikesesse ajaviivitusse rahulikult. Foto: Raul Vinni

KÕIK ON KORRAS! Eile Väinatammil liiklust reguleerinud Stelvio Kurm kinnitas, et seni on liiklejad suhtunud väikesesse ajaviivitusse rahulikult. Foto: Raul Vinni

Teeremont Muhu saarel Liiva küla keskuses ja Väikses väina tammile uue katte panek muudavad lähinädalatel parvlaevale jõudmise aja pikemaks. Kui Liival on sõidukiirus piiratud juba pikemat aega, siis väinatammil läheb aktiivne töö lahti järgmise nädala esimeses pooles.

Maanteeameti Kuressaare esinduse juhtivinsener Toomas Magus avaldas lootust, et tööd jõutakse valmis enne jaani.

“Asfalteerimine peaks valmis saama paari nädala jooksul, nii et jaanipäevaks peaks kõik korras olema,” kinnitas Magus.

Väina tammil tehakse tema sõnul tasandusfreesimine ja pannakse ülekate Piiri kurvist kuni väinatammi lõpuni, kus tee Orissaare peale keerab. Liival saab tee uue kattekonstruktsiooni koos sajuveekanalisatsiooni, kõnniteede ja valgustusega.

Parvlaevale kiirustajatel soovitab ta siiski rohkem aega varuda. “Probleemid algavad ilmselt järgmisel nädalal, aga see ajakulu ei ole suur. Võib-olla viis minutit, mitte rohkem,” pakkus Magus.

Asfalti pannakse eeldatavasti vaid ühel lõigul korraga. Esialgu paigaldatakse tasanduskiht, mis ei ole nii keeruline protsess. Ooteajad venivad pikemaks, kui järg jõuab asfaldi ülemise kattekihini.

“Töö teostaja peab kindlasti kasutama reguleerijaid. Valgusfoore ta kasutada ei tohi,” selgitas Toomas Magus. Seda põhjusel, et laeva pealt tuleb korraga suur hulk sõidukeid. “Valgusfoori tsükkel ei suuda kogu seda massi läbi lasta.

Arvestatakse ennekõike praami pealt tulijatega, et ei tekiks pikki järjekordi,” täpsustas ta.

Esmaspäeva pärastlõunal alustab tööd Piirile üles seatud asfalditehas. Vajaminev killustik saabub laevadega Kuivastu sadamasse ja veetakse autodega Piirile. Esimene laev jõuab sadamasse pühapäeva öösel ja killustikku veetakse samuti öisel ajal. Järgmise laeva saabumine sõltub kaikoha olemasolust.

Kuigi jaanipäevaks on teetööd lõppenud, jäävad kiirusepiirangud ilmselt mõneks ajaks alles. “Töötsoonis on kiirusepiirang 30 kilomeetrit tunnis. Valmis asfaldil aga kas 50 või 70 kilomeetrit tunnis. Päris 90-ga uuel teel kohe kindlasti sõita ei saa,” rõhutas Magus.

“Paar järgmist nädalat on liiklus natuke häiritud, aga lõpptulemus on kindlasti seda väärt,” palus Toomas Magus liiklejatelt mõistvat suhtumist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 283 korda, sh täna 1)