Valjala volikogu jättis viis koolivaheaega kinnitamata (6)

Valjala volikogu jättis viis koolivaheaega kinnitamataValjala põhikooli ettepanek asendada järgmisest kooliaastast neli õppevaheaega viiega vallavolikogus toetust ei leidnud. Neljapäeval Kungla sadamas toimunud volikogu istungil oli viie vaheaja poolt neli volikoguliiget, vastu viis ja volikogu esimees Liilia Eensaar jäi erapooletuks.

“See ei ole taevast tulnud mõte,” üritas enne hääletust volikogu otsuse vajalikkuses veenda Valjala põhikooli direktor ja vallavolikogu liige Aive Mõistlik (fotol).

Ta lisas, et on loomulik ja mõistetav, et uued ideed ja muudatused tekitavad alati küsimusi, kuid tal on hea meel, et uus väljapakutud süsteem on leidnud ka palju pooldajaid.

“Meie oleme valmis, et see otsus vastu võtta, ja seda ainult laste pärast,” kinnitas Mõistlik, kelle sõnul on kool lähtunud seda süsteemi välja pakkudes mandrikoolide eeskujust.

Vallavolikogu liige Alur Õunpuu küsis, et kui on nii palju pooldajaid, siis miks ei ole seni olnud ideega kaasatulijaid. Vallavolikogu vanim liige Enn Pukk päris, miks ei ole täidetud volikogu aprillikuu otsust korraldada lisahääletus, milleks lapsevanematele oleks saadetud info ka paberkandjal, sest seni on toimunud vaid internetihääletus.

Aive Mõistlik vastas, et enamik lapsevanemaid kasutab internetti ja jälgib laste õpitulemusi e-koolist. Lisaks küsiti arvamust ka tänavu lasteaeda lõpetavate ja esimese klassi tulevate laste vanematelt.

“Õpetajad on poolt, enamik lapsevanemaid on poolt ja ka kooli hoolekogu on poolt,” kinnitas direktor, lisades, et oma arvamust on avaldanud 70 perest 52.

Vallavolikogu esimees Liilia Eensaar tähendas hääletuse lõpetuseks, et viis vaheaega jääb praegu ära. Vastu olid just lapsevanematest volikoguliikmed.

Positiivse otsuse korral olnuks Valjala põhikool Saare maakonnas esimene, mis oleks üle läinud viie vaheaja süsteemile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 977 korda, sh täna 1)