Linn ja vald kaaluvad hoiurühma avamist (3)

tiina luksLääne-Saare vald ja Kuressaare linnavalitsus kaaluvad hoiurühma avamist nende laste jaoks, kellele Kuressaare lasteaedades kohti ei jätku.

“Kuna palju on just sõimeealisi lapsi, kellele seadus lubab pakkuda lapsehoiuteenust, tegutseme selle nimel, et saaksime hoiurühma sügisel avada,” kinnitas abivallavanem Tiina Luks (fotol). “Lasteaeda me tegema ei hakka, see oleks lihtsalt hoiurühm.”

Luksi sõnul on plaanitavast hoiurühmast, selle asukohast ja kohtade arvust konkreetsemalt alles vara rääkida. “Kui vanemad on kinnitanud, kes lastest läheb Aste lasteaeda ja kes mitte, saab täpsemalt rääkida, mitu kohta meil vaja on,” märkis Luks.

Ka linnavalitsuse haridusnõuniku Õilme Salumäe sõnul on hoiurühma idee töös. “Päris lisarühma avamiseks mõnes Kuressaare lasteaias füüsiliselt kohta ei ole,” tõdes ta.

Salumäe sõnul saavad praeguse seisuga lasteaiakoha peaaegu kõik Kuressaare linna mõjupiirkonnas elavad Lääne-Saare valla lapsed.

“Korra järgi vaatame kõigepealt üle 30. märtsiks laekunud avaldused, aga siin on terve hulk hiljem tulnud avaldusi,” rääkis Salumäe. “Rahuldamata on need avaldused, mille esitanud vanemad on väitnud, et tulevad elukoha vahetusega Kuressaarde või tagasi Saaremaale, samuti avaldused nende Lääne-Saare valla laste kohta, kes ei ole arvatud Kuressaare linna mõjupiirkonda.”

Neile Lääne-Saare lapsevanematele, kes elavad väljaspool linna teeninduspiirkonda, on pakutud võimalust viia oma laps Aste lasteaeda, märkis abivallavanem Tiina Luks.

Salumäe andmeil on sõimekohta soovitud ka mõnele lapsele, kes suvel saavad alles aastaseks ja on veel liiga väikesed lasteaeda minekuks.

“On ka paar lapsevanemat, kellega me ei ole jõudnud ühendust saada,” lisas haridusnõunik.

Teisipäevase Saarte Hääle uudises “Vanemad muretsevad lasteaiakohtade pärast” võttis sõna kaks lapsevanemat Lääne-Saare vallast, kes vaatamata aegsasti esitatud avaldusele polnud lasteaiakohta Kuressaares veel saanud.

Üks neist, Kuressaarest 7 km kaugusel elav Kristiina (nimi muudetud – toim) leidis oma lapsele koha Kuressaare kesklinna eralasteaias Naerusuu. “Täna (eile – toim) seal käies küsisin, kas vabu kohti on,” ütles Kristiina. “Mulle vastati, et kui oleksin sama küsinud esmaspäeval, poleks ma kohta saanud, aga üks lapsevanem ütles kohast ära.”

Linnas töötava Kristiina sõnul, kelle vanemad lapsed õpivad Kuressaares, on tal eralasteaia koha saamise üle hea meel.

“Iga päev last Astesse viia oleks keeruline,” tõdes Aste lasteaia mõjupiirkonda arvatud lapse vanem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 070 korda, sh täna 1)