Kaitseliidu malevapealik Moora lahkub mandrile (6)

Veidi vähem kui nelja aastaga kasvas Kaitseliidu Saaremaa maleva liikmeskond kolonelleitnant Kristjan Moora juhtimisel ligi kaks korda. Esmaspäevast juhib Saaremaa malevat kohusetäitjana praegune Pärnu maleva tagalaülem Margo Sai.

“Igal aastal on malevasse lisandunud sadakond uut liiget,” ütles Kristjan Moora Saarte Häälele. Kui 2011. aasta sügisel oli malevas umbes 400 liiget, siis praegu on liikmeid üle 750 ning kasv jätkub stabiilselt. Maleva liikmeskond moodustab tänaseks üle kahe protsendi maakonna rahvaarvust.

“Teiste maakondadega võrreldes oleme kolme aastaga jõudnud viimaste hulgast esimeste sekka,” sõnas Moora. Ta lisas, et Saaremaa maleva viimaste aastate arengu tulemused on mõõdetavad ja märkimisväärsed, aga tegemist on ikkagi maleva kui terviku arenguga. “Ma ei tahaks ennast kuidagi esile tõsta.”

Esmaspäevast täidab Kaitseliidu Saaremaa maleva pealiku kohuseid maleva staabiülemaks määratud kapten Margo Sai.

Kapten Sai on sündinud 1973. aastal, läbinud ajateenistuse Kalevi jalaväepataljonis ja omandanud kõrghariduse Mainori kõrgkoolis. Kaitseliiduga liitus Margo Sai 1997. aastal, Kaitseliidu koolis on ta läbinud rühma- ja kompaniiülema kursuse, lisaks täiendanud ennast kursustel Rootsis, Soomes ja mujal.

Kapten Margo Sai teenis seni Kaitseliidu Pärnumaa maleva tagalaülemana. Teda on autasustatud Kaitseliidu Valgeristi III klassi teenetemedaliga, Kaitseliidu teenete medali I klassiga, Kaitseväe eeskujuliku teenete risti ja mitme teise autasuga. Kapten Sai on vabaabielus, peres sirgub kolm tütart.

Kristjan Moora jätkab teenistust Kaitseliidu peastaabi operatiiv- ja planeerimisosakonna maakaitsejaoskonna ülem-suunaohvitserina.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 380 korda, sh täna 1)