Saarlased soovivad jäätmevedaja valikul kaasa rääkida (4)

Eesti omanike keskliidu poolt maikuus koduomanike seas läbi viidud uuringust ilmnes, et 89% saarlastest ei rahulda praegune jäätmekorraldus, kus jäätmevedaja valib kohalik omavalitsus.

Jäätmete kogumist ja vedu puudutavale küsimustikule vastas ligi 5800 koduomanikku, neist 132 Saaremaalt.

Omanike keskliidu peasekretäri Kaspar Sadraku sõnul ilmnes uuringust, et koduomanikud sooviksid jäätmevedaja valikul kaasa rääkida. “Uuringus osalenud sooviksid, et neil oleks võimalus jäätmeveo küsimustes senisest enam kaasa rääkida. Vastanutele valmistavad muret nii tarbijatele pealesurutavad jäigad tüüptingimused kui ka valikuprotsessi läbipaistmatus. Teenuse hinna kõrval peeti ülioluliseks ka selle kvaliteeti,” rääkis Sadrak.

Tema sõnul soovivad koduomanikud olla kindlad, et neile pakub jäätmeveoteenust parima teenuse ja hinna suhtega pakkuja.

81% saarlastest vastanutest usub, et tuleksid oma praeguste teadmiste baasil jäätmevedaja valikuga edukalt toime ka omavalitsuse sekkumiseta, ülejäänud peavad oma teadlikkust jäätmeveo teemadel selleks ebapiisavaks.

Saarlastest vastanutest 74% sorteerib kodumajapidamises tekkivaid jäätmeid, tuues põhjuseks keskkonnasõbralikkuse. Mittesorteerijad tõid põhjustena välja kodulähedaste konteinerite puudumise ja madala teadlikkuse jäätmete sorteerimisest.

Pea kõik vastanud (90%) leidsid, et sorteeritud jäätmete äravedu peaks olema sorteerimata jäätmete veost soodsam.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 378 korda, sh täna 1)