Politsei- ja päästemaja jäi terveks ööks vooluta (2)

MARGUS LINDMÄE: “See oli esimene kord, kui vool nii pikalt ära oli,” kinnitas päästjate pealik, näidates elektrigeneraatorit, mis maja terve öö vooluga toitis. Tõnu Veldre

MARGUS LINDMÄE: “See oli esimene kord, kui vool nii pikalt ära oli,” kinnitas päästjate pealik, näidates elektrigeneraatorit, mis maja terve öö vooluga toitis. Tõnu Veldre

Kuressaares oli kolmapäeva õhtul kell 19.47 kaablirike, mistõttu jäi elektrita 1100 majapidamist ja firmat-asutust, teiste hulgas oli hommikuni vooluta ka politsei- ja päästemaja.

Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe kinnitas, et päästjate tööd elektrikatkestus ei häirinud. “Koos uue majaga saime ka 110-kilovatise elektrigeneraatori, mis lülitub automaatselt tööle minut pärast katkestuse algust,” rääkis ta. “Igasse seinakontakti vool loomulikult ei jõua, kuid olulised asjad on tagatud.”

“See oli esimene kord, kui vool nii pikalt ära oli. Nüüd on meil arutamise koht. Võib-olla laseme elektrikul mõned asjad ümber ühendada,” märkis Lindmäe, generaatoriga üldiselt rahule jäädes.

Päästjatel on olemas ka kaasaskantav kütusetankur, millega saab kütust juurde tuua.

Samas majas asuva Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar kinnitas, et katkestus ei tekitanud probleeme ka politseile. “Infosüsteemid olid paigas. Arvutivõrk toimis. Arestimaja töötas. Kambrite uksed lahti ei jäänud,” ütles Antsaar.

Suuremale osale majapidamistest taastati elektrivarustus järkjärguliste ümberlülitamistega ja kell 22.10 oli elektrita veel 66 majapidamist ja ettevõtet Kuressaare põhjapiirkonnas.

Neid majapidamisi ei olnud Elektrilevi kommunikatsioonijuhi Kaarel Kutti sõnul võimalik ümber lülitada, kuna 19. mai kaabliriket ei olnud kolmapäeva õhtuks veel parandatud.

“Seega jäi pikemaks ajaks elektrita ka PPA hoone, millele taastati elektrivarustus neljapäeva hommikul kell 8.53 ehk pärast seda, kui oli leitud eilse katkestuse põhjustanud maakaablirikke asukoht ja kaabel ära parandatud,” selgitas Kutti.

“Elektrilevi vabandab elektrikatkestuse põhjustatud ebamugavuste pärast,” edastas ta ettevõtte vabanduse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 692 korda, sh täna 1)