Olümpiaadide priimus Magnus Kaldjärv tahab arstiks õppida (FOTOD) (1)

ÜLITUBLI TULEMUS: Saaremaa fondi nimel õnnitleb SÜG-i abiturienti Magnus Kaldjärve Jüri Saar. Foto: Raul Vinni

ÜLITUBLI TULEMUS: Saaremaa fondi nimel õnnitleb SÜG-i abiturienti Magnus Kaldjärve Jüri Saar. Foto: Raul Vinni

Üleriigilisel ja rahvusvahelisel tasemel aineolümpiaadidel esimese kümne hulka jõudnud õpilasi oli sel õppeaastal kokku 36. Konkurentsitult parim oli Saaremaa ühisgümnaasiumi abiturient Magnus Kaldjärv, kes oli aasta jooksul edukas seitsmel korral.

Talle järgnesid sama kooli kaheksandik Karl Hendrik Tamkivi ja kuuendik Sander Teras. Tüdrukutest oli parim SÜG-i seitsmendik Marleen Vahu, Kuressaare gümnaasiumi kuuendik Merzeede Liis Ork ja Muhu põhikooli kaheksandik Kaire Loorits. Esindatud olid nii linna kui ka maapiirkonna koolid.

Kümne parima hulka jõudnud õpilasi ja nende juhendajaid premeerisid SA Saaremaa Fond ja Rahva Raamat AS stipendiumi või raamatupoe kinkekaardiga.

Kuressaare kultuurikeskuses toimunud pidulikule vastuvõtule olid eile oodatud aineolümpiaadidel, uurimistööde konkurssidel ning kultuuri- ja spordivaldkonnas häid tulemusi saavutanud 125 õpilast ja nende 91 õpetajat või juhendajat.

Neid tervitasid Saare maavanem Kaido Kaasik, SA Saaremaa Fond nõukogu juhatuse liige Jüri Saar ja Saaremaa omavalitsuste liidu esimees Madis Kallas.

Magnus Kaldjärv ütles pärast aktuse lõppu, et saadud tänukirju ta kokku ei lugenud, aga edukas oli ta kolmel vabariiklikul olümpiaadil ja neljal maakondlikul. Oma tugevaimaks alaks peab ta bioloogiat. Edasi plaanib ta õppida Tartus arstiks.
Üks eksam on Magnusel küll veel tegemata, aga see olevat juba selge, et medalit ta ei saa. Küll aga aitavad olümpiaadivõidud teda konkursiväliselt ülikooli õppima.

SÜG-i 5. klassi poiss Martin Vesberg sai nii üleriigilisel etlejate konkursil kui ka võistulugemisel “Hansenist Tammsaareni” kolmanda koha. Üleriigiliselt keskkonnauuringute konkursilt tuli aga esimene koht ja õpilaste teadustööde riiklikult konkursilt esimene preemia põhikooli arvestuses. Martini sõnul tuleb selliste kohtade saamiseks tööd teha. “Loodusega tegelen ma iseseisvalt hästi palju,” põhjendas ta oma edu.

Vastuvõtule kutsutud Kuressaare ametikooli õpilane Marie Anette Sannik saavutas kutsevõistlusel Noor Meister graafilises disainis kolmanda koha ja võistkondliku esimese koha üle-euroopalisel videokonkursil. Tema jaoks olid tänukirjad pigem täienduseks tehtule.

Vastuvõtul andis Tallinna Sadama juhatuse liige Allan Kiil üle Tallinna Sadama preemiad.

Peeter Palu nimelise stipendiumi pälvis Argo Sannik Kuressaare kolledžist. Tallinna Sadama nimelise stipendiumi aga mereakadeemias tüürimeheks õppiv Lauri Roolaid, kes üritusel ei osalenud, kuna eile oli tal viimane eksam.

Mõlema tunnustusega kaasnes 1600 eurot toetust. Saaremaa fondi esindaja Jüri Saar kinnitas, et fondi loomine 15 aasta eest oli õige tegu. “Välja maksame vaid dividende. Samas suurendame tasapisi ka põhikapitali. Aastate jooksul oleme välja andnud hulga raha ja jätkame seda ka tulevikus,” ütles Saar.

Vastuvõttu ilmestasid Kuressaare gümnaasiumi õpilaste etteasted.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 187 korda, sh täna 1)