Mändjala vesi hinnati väga heaks (1)

Saaremaal võeti veeproove kahest avalikust rannast: Kuressaarest ja Mändjalast. Kuressaare ranna tulemuseks jäi klass “piisav”, kuid Mändjala ranna suplusvee kvaliteet hinnati väga heaks.

2014. aasta suplushooaja järel korraldatud suplusvee kvaliteedi hindamise tulemuste põhjal selgus, et Eesti suplusvee kvaliteet oligi valdavalt hea ja väga hea. Samas jäi Eesti suplusvee kvaliteet siiski alla Euroopa keskmisele – ideaalseks hinnati kõigest 61% meie supluspaikadest.

Terviseameti teatel tuvastati halva kvaliteediga vesi vaid kolmes rannas: Vana-Pärnu rannas, Lääne-Virumaal asuvas Kunda rannas ja Anne kanalis. Eesti edastas möödunud aasta lõpus Euroopa Liidule veekvaliteedi andmed 54 supluskoha kohta.

Supluskoha vee klassifitseerimiseks koostatakse seireandmete kogu, mis koosneb minimaalselt 16 suplusveeproovist (määratakse sooleenterokokid ja E. coli bakterid), mis on võetud viimase nelja järjestikuse aasta jooksul. Ühel suplushooajal tuleb võtta minimaalselt neli suplusveeproovi.

Avalik supelrand on rand, kus on tagatud heakord, on olemas riietuskabiinid, prügiurnid ja tualetid, kus teostatakse regulaarselt suplusvee seiret ja suplusvee kvaliteedi info on ranna külastajatele kättesaadav.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 372 korda, sh täna 1)