Rootsi tänava “pudelikael” jääb alles (32)

Muinsuskaitse vastuseisu tõttu jääb Kuressaares Rootsi ja Komandandi tänaval asuv kitsas ristumiskoht ka edaspidi “pudelikaelaks”.

Selle aasta märtsis sõlmisid Kuressaare linnavalitsus ja Komandandi 11A maja omanik Slavik Bõstrov kokkuleppe, mille kohaselt lammutas linn varisemisohtliku hoone oma kuludega ja sai vastutasuks 140-ruutmeetrise tänavaäärse kinnistu.
Selle arvelt plaanis linnavalitsus laiendada Rootsi ja Komandandi tänava ristumiskohta.

Paraku jääb kitsaskoht linnaruumi alles. Eile kinnitas Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa, et muinsuskaitseamet ei lubanud neil laiendust rajada, viidates muinsuskaitsealale ja ajaloolisele linnaruumile. Seda, mis kinnistust edasi saab, Heinmaa öelda ei osanud.

“Minu teada on uued tänavavalgustuse postid vana kõnnitee asukohta juba paika pandud,” ütles ta.

Muinsuskaitseameti Saaremaa vaneminspektor Rita Peirumaa põhjendas laienduse keelamist vajadusega säilitada vanalinna kinnistute ja tänavate ajalooline struktuur.

“Kaalumisel oli ka vahepeal ümaramaks muudetud kinnistu teise serva kandilisemaks muutmine, mis piiraks soovi kihutada,” teadis vaneminspektor.

Seda, kas linnavalitsus pöördub nende poole veel mõne variandiga, ta öelda ei osanud. Kinnistule parkla rajamise välistas ta täielikult.

“Uus maja peab tulema vana koha peale. See hoiaks tänavafrondi vanalinnaliku. Ühtlasi varjaks uus maja osaliselt nõukogudeaegsete kortermajade rajooni,” leidis Peirumaa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 744 korda, sh täna 1)