Muhu uudised: Joanikuu tuleb tihe (1)

Lihatumad pühad said nii tiidsaste müöda, et pirekest aega põle koa oln. Voata ilmad läksid kenaks suiseks. Neh, ja sie aas inimesed kambrist välja õue pääva ette.

Ja nüid nädali lõppus ja uie alguses oo jälle mitu põnevad sündmust kuulda tulemas. Riede õhta pidada nännede tansirühm Ätses oma kolmekümne voastast juubelid tähistama. Ja pühabe, siis laulvad ja tantsivad juba lasteaa lapsed. Neh, õigetõeste mitte Muhu omad üksipäini, terve Ida-Soaremaa omad koa. Kõik oo seltsis Orisares lasteaalaste laulu- ja tansipidul. Igatahes tasub korra üks Orisare reis ette võtta küll. Laste rongikäik akkab pihta kahestteistmest kultuurimaja juurest.

Ja tiab, kas nende lastel oo aega üöseks kojo koa tulla või jäevad suure soare piale üömaale? Sest järgmise pääva, kui oo lastekaitse päe, siis seda tähistatse koa sialsammas Orisares mitme vallaga kampas. Neh, aga sie akkab õhta kellu viiest. Juu ikka köiasse vahepial kodu põlast koa võtmas?

Ja sporti tihasse jälle mitme soare piale kokku oopistükkis Muhus. Ja mitte paljast nelja valla sportlasi põle. Ikka tüki rohkem. Neljateistmendal juunil pietse Liiva kooli spordilatsis neljandaid Eesti soarte mängusid.

Korraldajaks oo sedakorda siis Muhu vallavalitsus, kis oo omale kampalisteks võtn viel SK Muhu, Liiva kuoli ja Tamse tennisseklubi TC 2000.

Kavas oo nõuksed spordialad kut kergejõustik, tänavakorvpall, võrkpall, tennis, petank, köövevädu ja mälumäng.

Osa võtma oodetse kõiki püsielanikega asustatud Eesti soari ja laidusid. Tia kuipalju neid üldse kokku oo koa?

Aga nüid kuulake kõik muhulased ja suvemuhulased koa! Kis tahtvad võistelda Muhu valla lipu all või kis kangeste tahaks aidata korraldajaid kohtuniku tüös, siis võtke ühendust Kaleviga. Taa nummer oo 50 65 161.

Nõnna et akake aga nüid jalgu sojaks aama piale. Just viimne aeg!

Ja Koguvast koa mõni jutt. Neh, muuseumis oo nüid juba tuline kiire aeg pihta akan. Turista voorib bussitäite kaupa. Aga nendel oo sial uusi näitusi koa ülal. Üks oo kohe näitusmüik. Nimi oo sõuke – “Kangest kenad Saksa õmblusmassinad ja nende koovakad”. Müükis oo nie lavad ja jalad, misel silt külges oo. Kis täpsemaste misegid vastu uvi tunneb, siis soab küsida Oru Tarmo kääst numbri pial 52 53 473.

Neh, ja siis oo viel teene uus näitus nüid Koolielul. Sie oo Hiiumoa laevade ajaluost. Neh ja üleselle siis viel nie, mis sial juba kevade varatsemini oo ülesse pantud.

Tiina annab külakeskusest tiada, et kis tahtvad viel selle juunikuise Setumoa reisu piale kohta soaja, siis selle nädali lõpuni tuleks taale või Sentale tiada anda.

Neh ja lõpetuseks üks jutt vallamajast koa. Neid pildiroamatumi, mis sügise rükist välja tulavad, soab vallamaja kassast koa omale tellida.

Vat sõuksed luod ja laulud. Olge siis ikka munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 261 korda, sh täna 1)