Kesklinn kenaks

Kuressaare kesklinna arhitektuurikonkurss, mis eile Tallinnas avalöögi sai, annab uue lootuse, et hiljemalt 2020. aastaks on meie linna süda saanud uue ilme. Milline see on, täna veel öelda ei saa.

Osa meist eeldab kindlasti, et olemasolevast ei hoita kramplikult kinni. Ajaloolist hõngu annavad südalinnale raekoda ja selle vastas asuv vaekoda. Holostovi keskus, pritsumaja ja endine Edu pood on pilguheit möödunud sajandi algusesse. Ferrumi hoone näib nende keskel lausa moeröögatusena.

Selle kõige kõrval võiks kesklinnas leiduda ehk veel tükike 21. sajandit. Olgu selleks siis klaasist turuhoone, maa-alune tunnel või paljuräägitud lipuväljak. Väga oluline oleks ka see, et kesklinnast viidaks ära piirivalvemast.

Samas ei saa meie turismihooaja lühidust arvestades muuta kesklinna vaid turistilõksuks. Siia peab aastaringselt asja olema ka kohalikel – kauplusse, apteeki, lillepoodi või söögikohtadesse.

Jääb loota, et projekteerijad ei keskendu liigselt objektide maksumusele, vaid lasevad nende funktsionaalsusest lähtudes oma fantaasial lennata. Ehitada saab kesklinna ju etapikaupa.

Valminud hooned ja rajatised jäävad meie kesklinna ilmestama aga aastakümneteks, kui mitte aastasadadeks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 178 korda, sh täna 1)