Golfiturist jätab saarele vähemalt 300 eurot

POLE TURIST: 77-aastane Niina Sivonen armastab golfi mängida pea iga päev. Seda tegi ta ka avatud väljakute päeval. Foto: Tambet Allik

POLE TURIST: 77-aastane Niina Sivonen armastab golfi mängida pea iga päev. Seda tegi ta ka avatud väljakute päeval. Foto: Tambet Allik

Koostöös Estonian Airiga hakkab 88-kohaline lennuk tooma augusti lõpust Kuressaarde golfituriste otse Rootsist.

Saare Golfi tegevjuht Marko Kaldoja tõdes, et tegelikult on tänavune golfihooaeg alanud hoogsalt, saades alguse juba aprillist. Uusi tuuli on mitmeid – golfiklubi restoranis MO on ametis uus noor saarele naasnud peakokk Karl Gregor Rauniste. Värskenduskuuri on läbinud ka klubihoone esimene korrus.

Golfikeskuse põhieesmärgid on Kaldoja sõnutsi püsivad: pakkuda väga heas korras mänguväljakut ja laia valikut lisateenuseid, mida mängija ootab. Oluline on ka golfimängu tutvustamine uutele mängijatele.

Kaldoja sõnul on Saaremaal golfiväljaku edasiarendamine võimalik vaid ühiselt mõistlikku hinnataset hoides. “Meil on igapäevaseid väljakutseid enam kui mandriväljakutel – kuidas rahvas saarele saada – ajafaktor, logistika, mitte ainult väljaku, vaid terve Saaremaa kui sihtkoha atraktiivsuse tõstmine, majutusteenus hea hinnaga,” loetles Kaldoja.

Tallinna lähistel paiknevatelt väljakutelt golfimängija reisikorraldust ei eelda, sest tehakse üks mänguring. Saarele tullakse minimaalselt kahe mänguringi pärast ehk vajatakse ööbimist ehk väljaminek golfimängija kohta on suurem. Siinkohal saabki kõnelda golfiturismist.

Arvestades meie praegust üsna väikses mahus toimuvat lennuliiklust saarele, hakkab golfituriste Kuressaarde tooma tellimusliin. Keskuse tegevjuhi sõnul toimuvad lennud augusti lõpust septembri lõpuni ning kokku tehakse Stockholmi Arlanda ja Kuressaare vahel kaheksa tellimuslendu. Otselennud toimuvad neljapäeviti ja pühapäeviti 88-kohalise CRJ900 lennukiga koostöös Estonian Airiga.

Eelmisel aastal oli siinsetel väljakutel ligi 8000 mänguringi. “Arvestades, et saarele tulles mängitakse keskmiselt kaks mänguringi, mis tähendab ööbimist ning lõuna- ja õhtusööke ja meelelahutuse tarbimist, jätab iga kaugemalt tulnud mängija saarele minimaalselt 300–400 eurot,” kõneles Kaldoja. “Golf on kindlalt üks hoob, mis aitab hooaega saarel pikendada, sest golfituriste ilm ei heiduta.”

Saare Golfi väljakul on golfimängijate hulgas kõige enam eestlasi ja soomlasi. Eestlasi on erinevas vanuses: kõige nooremad regulaarsed mängijad on 10-aastased, vanimad kaheksakümnesed. “Soome turistidest on valdav osa elurõõmsad seeniorid, kes naudivad piiri taha reisimist,” märkis Kaldoja, lisades, et golf on sobiv spordiala kõigile – pole vaja kiiresti joosta, kõrgele hüpata ega kiiret reageerimisvõimet.

Euroopa golfimängijatest on 66% mehed, 25% naised ja 9% noored. Eestlaste golfihuvi kasvab aasta-aastalt. Ka saarlaste seas on huvi mängu vastu vaikselt tõusuteel. Kaldoja sõnul teevad golfimängu olemuse tutvustamiseks kõik golfiväljakud nii eraldi kui ühiselt tõhusat koostööd Eesti golfi liidu egiidi all. Sel hooajal on siinsel golfikeskusel broneeringuid kenasti ja võistlusi jagub pea igasse nädalavahetusse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 360 korda, sh täna 1)